Ե՞րբ Հանրային խորհուրդը կվայելի հանրության վստահությունը
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Հայաստանի Քրիստոնեա-Դեմոկրատական Միություն» կուսակցության նախագահ, Հանրային խորհրդի անդամ Խոսրով Հարությունյանն ասել է, որ 2009թ. դրական իրադարձություններից մեկն էլ Հանրային խորհրդի ստեղծումն էր։ Նրա խոսքերով՝ Հանրային խորհուրդը բավականին լուրջ կառույց է և իր մեջ պարունակում է այն պոտենցիալը, որի շնորհիվ կարող է հանրությանը կապել իշխանություններին։ Այն հարցին, թե արդյոք Հանրային խորհուրդը վայելո՞ւմ է հանրության վստահությունը, Խոսրով Հարությունյանը պատասխանել է, թե մենք ունենք 19 տարվա կենսագրություն ունեցող կառույցներ, որոնք հանրության վստահությունը չեն վայելում։
-Դուք ուզում եք՝ 3 ամսվա կենսագրություն ունեցող կառույցը վայելի հանրության վստահությունը։ Անկասկած, դեռ ճանապարհ ունենք անցնելու,-նշել է նա։

Когда Общественный Совет завоюет доверие общественного совета?
Во время встречи с журналистами председатель партии «Христианско-Демократический союз», член Общественного совета Армении Хосров Арутюнян сказал, что одним из положительных событий 2009 года является создание Общественного совета. По его словам, Общественный Совет достаточно серьезная структура и в себе содержит тот потенциал, благодаря которому может связать общество с властями. На вопрос, действительно ли Общественный совет пользуется доверием общества, Хосров Арутюнян сказал, что «у нас имеются структуры с 19-летней биографией, которые не пользуются доверием общественности».
«Вы хотите, чтобы структура, имеющая 3-месячную биографию, пользовалась доверием народа? Несомненно, нам пока предстоит пройти путь», - отметил он.