Քերրին Պետդեպից պահանջել է համագործակցել Օբամայի քաղաքականությունը քննադատած Թրամփի հետ
ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերրին կոչ է արել Պետդեպին համագործակցել ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, որը բազմիցս քննադատել է գործող նախագահ Օբամայի վարած արտաքին քաղաքականությունը։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Քերրին հայտարարել է, որ ԱՄՆ–ում առանձնապես հպարտանում են ժողովրդավարությամբ, որի բաղկացուցիչներից մեկն էլ «իշխանության զարմանալիորեն խաղաղ փոխանցումն է»։
ԱՄՆ պետքարտուղարը նշել է, որ գերատեսչության աշխատակիցներին հորդորել է նախագահական նոր վարչակազմի հետ բաց աշխատել, և որքան հնարավոր է՝ սահուն իրականացնել իշխանության փոխանցումը։

Керри потребовал от Госдепа сотрудничать с Трампом, критиковавшим внешнюю политику Обамы
Государственный секретарь США Джон Керри призвал Госдеп сотрудничать с новым президентом страны Дональдом Трампом, который ранее неоднократно критиковал внешнюю политику действующего президента США Барака Обамы, передает «Reuters».
Керри заявил, что в США особенно гордятся демократией, одной из составляющих которой является «удивительно мирная передача власти».
По словам Керри, он проинформировал сотрудников ведомства о том, чтобы работать с новой президентской администрацией открыто и в полном объеме для передачи власти как можно более гладко.