Թրամփն ու Օբաման ընդհանուր լեզու են գտել (տեսանյութ)
Սպիտակ տանը տեղի է ունեցել ԱՄՆ 2 նախագահի՝ գործողի և ընտրվածի, հանդիպումը։ Բարաք Օբաման ընդունել է ընտրություններին հաղթանակ տարած Դոնալդ Թրամփին։ Եվ ինչպես նրանք հայտնել են լրագրողներին՝ քննարկել են խնդիրների լայն շրջանակ՝ ինչպես ներքին, այնպես էլ արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ։ Թրամփը նշել է, որ շոշափվել են նաև բարդ հարցեր։ Օբաման հավելել է, որ ներկայումս նրանց երկուսի համար էլ կարևոր է միավորել ուժերը, և Թրամփը կարող է հույսը դնել գործող նախագահի փորձի վրա։ Զրույցը Օբաման գնահատել է գերազանց՝ հայտնում է «Россия 1»–ը։
Թրամփը ասել է լրագրողներին, որ հանդիպումը պետք է տևեր ընդամենը 10 րոպե՝ զուտ ծանոթանալու համար, սակայն այն ձգվել է մինչև կես ժամ։ Նա նաև հավելել է, որ անհամբերությամբ սպասում է Օբամայի հետ նոր հանդիպումներին։

Трамп и Обама нашли общий язык: встреча затянулась на 1,5 часа (видео)
В Белом доме состоялась встреча двух президентов США – действующего и избранного. Барак Обама принял победившего на выборах Дональда Трампа, сообщает телеканал «Россия 1».
Политики обсудили широкий круг проблем, касающихся как внутренней, так и внешней политики. Трамп отметил, что затрагивались, в том числе, и трудные вопросы. Обама добавил, что сейчас для них обоих важно объединить усилия и Трамп может рассчитывать на его опыт. Саму беседу Обама назвал превосходной.
Трамп сказал журналистам, что встреча должна была продлиться всего 10 минут – для знакомства, однако затянулась на 1,5 часа. Он также добавил, что с нетерпением ожидает новых встреч с Обамой.