Բերնի Սանդերսը պատրաստ է դառնալ Թրամփի դաշնակիցը
Դեմոկրատական կուսակցությունից ԱՄՆ նախագահի նախկին թեկնածու, սենատոր Բերնի Սանդերսը հայտարարել է, որ պատրաստ է համագործակցել ԱՄՆ ընտրված նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ մեծ կորպորացիաների դեմ պայքարելու հարցում։
«Եթե պարոն Թրամփն ունի բավականին տղամարդկություն, որպեսզի դիմադրի այդ կորպորացիաներին, ապա նա ինձ պես դաշնակից կարող է ունենալ»,– ասել է նա «Christian Science Monitor»–ի հետ զրույցում։
Սանդերսը նաև հավելել է, որ ինքը պատրաստ է համագործակցել Թրամփի հետ նաև այլ հարցերի շուրջ, որոնք վերջինիս նախընտրական խոստումների շարքում էին։ Դրանք էին սոցիալական և առողջական ապահովագրության որակի բարելավումը, դեղորայքի գների նվազեցումը, նվազագույն աշխատավարձի բարձրացումը, ինչպես նաև տուրքերի սահմանումն այն ընկերությունների ապրանքների համար, որոնք ԱՄՆ–ից տեղափոխում են արտադրանքն այլ երկրներ։

Берни Сандерс готов стать союзником Трампа в борьбе против корпораций
Бывший кандидат в президенты от Демократической партии сенатор Берни Сандерс заявил, что готов сотрудничать с избранным президентом США Дональдом Трампом в борьбе против крупных корпораций. Об этом сообщает CNN.
«Если у мистера Трампа достаточно мужества, чтобы противостоять этим корпорациям, он будет иметь союзника в моем лице», – сказал он в ходе конференции газеты «Christian Science Monitor».
Сандерс также добавил, что готов к сотрудничеству с Трампом по многим другим пунктам, которые содержатся в его предвыборных обещаниях. Это улучшение качества социального и медицинского страхования, снижение стоимости лекарств, повышение минимального размера оплаты труда, а также наложение пошлин на продукцию компаний, которые переносят производство из США в другие страны.