Մեսսիին 100 մլն եվրո են առաջարկել «Բարսելոնայի» հետ պայմանագիրը չերկարացնելու համար
Ֆուտբոլային ակումբներից մեկն արգենտինացի հարձակվող Լիոնելլ Մեսսիին 100 մլն եվրո է առաջարկել կատալոնական «Բարսելոնայի» հետ պայմանագիրը չերկարացնելու համար։ Այս մասին հայտնում է իսպանական «El Mundo»–ն։
Ակումբը, որի անունը չի նշվում, մտադիր է Մեսսիին իր պայմանագիրն առաջարկել։ Եթե արգենտինացին հրաժարվի «Բարսելոնայից», գնող ակումբը կազատվի պայմանագրում նշված 250 մլն եվրո վճարելու անհրաժեշտությունից։
«Բարսելոնայի» հետ Մեսսիի ներկա պայմանագիրն ուժի մեջ է մինչև 2018–ը։
Ֆուտբոլիստը կատալոնական ակումբի համար խաղում է 2004–ից։ Այդ ընթացքում նա Իսպանիայի 8–ակի չեմպիոն է դարձել, Չեմպիոնների լիգայի քառակի հաղթող, 3 անգամ՝ ՈւԵՖԱ–ի սուպերգավաթի և աշխարհի ակումբային առաջնության։ Մեսսին 5 անգամ աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել։

Месси предложили €100 млн за непродление контракта с «Барселоной»
Один из футбольных клубов предложил аргентинскому нападающему Лионелю Месси 100 млн евро за то, чтобы он не продлевал контракт с каталонской «Барселоной», сообщает испанское издание «El Mundo».
Клуб, название которого не уточняется, намерен предложить Месси свой контракт. В случае если аргентинец откажется подписывать новое соглашение с «Барселоной», клуб-покупатель будет избавлен от необходимости выплачивать прописанную в контракте сумму отступных в размере 250 млн евро.
Нынешний контракт «Барселоны» с Месси действует до 2018 года.
Отметим, что футболист находится в системе «Барселоны» с 2000 года, а в основной ее команде дебютировал в 2004 году. С тех пор в составе команды он стал восьмикратным чемпионом Испании, четырехкратным победителем Лиги чемпионов, по три раза выиграл Суперкубок УЕФА и клубный чемпионат мира. Месси 5 раз признавался лучшим футболистом мира.