Սարիբեկ Սուքիասյանը Երևանի ոստիկանապետին ընկեր չի համարում
Այսօր «Հայէկոնոմբանկ»-ի խորհրդի նախագահ Սարիբեկ Սուքիասյանի փաստաբաններ Լուսինե Սահակյանն ու Երվանդ Վարոսյանը հայտարարել են, որ ոստիկանության այն պնդումը, թե Գոռ Դավթյանին ուժի գործադրմամբ, ապօրինաբար պահել են ՍԻԼ կոնցեռնում, չի համապատասխանում իրականությանը:
Ս. Սուքիասյանի փաստաբանները հայտնել են, որ Գոռ Դավթյանը ապօրինի անազատության մեջ է եղել Ոստիկանության Էրեբունու բաժնում՝  «նրան 10 ժամ պահել են անազատության մեջ, տեղից տեղ տեղափոխել և թույլ չեն տվել տեսակցել փաստաբանների հետ»: Փաստաբանների դիտարկմամբ՝ հավանաբար, դա արվել է Գոռ Դավթյանի վրա ճնշում գործադրելու համար: Հիշեցնենք, որ վերջինիս փետրվարի 12-ին ոստիկանություն հաղորդագրություն էր տարածել, թե նրան հարկադրաբար պահում են ՍԻԼ կոնցեռնի գրասենյակում, ինչի հիման վրա էլ Սարիբեկ Սուքիասյանը բերման էր ենթարկել ոստիկանություն։  Ի դեպ, Սարիբեկ Սուքիասյանը իր փաստաբաններին խնդրել է փոխանցել լրագրողներին, որ Երևանի ոստիկանապետ Ներսես Նազարյանն իր ընկերը չէ, ինչպես վերջինս էր հայտարարել մի քանի օր առաջ տեղի ունեցած ասուլիսում:

Сарибек Сукиасян не считает начальника Полиции Еревана своим другом
Сегодня адвокаты председателя совета «Армэкономбанка» Сарибека Сукиасяна Лусинэ Саакян и Ерванд Варосян заявили, что утверждение полиции о том, что Гора Варданяна с применением силы, незаконно удерживали в концерне СИЛ, не соответствует действительности.
Адвокаты С.Сукиасяна сообщили, что Гор Варданян незаконно находился в неволе в Эребунийском отделе Полиции - «его 10 часов держали в неволе, перемещали с места на место, не позволяли видеться с адвокатами». По наблюдению адвокатов, вероятно, это было сделано для применения давления на Гора Варданяна. Напомним, что последний 12 февраля распространил в полиции сообщение, что его принудительно держали в офисе концерна СИЛ, на основе чего Сарибек Сукиасян был подвергнут приводу в полицию. Кстати, Сарибек Сукиасян просил, чтобы адвокаты передали журналистам, что начальник Полиции Еревана Нерсес Назарян не его друг, как последний заявил на пресс-конференции, состоявшейся несколько дней тому назад.