Ծայրից ծայր սուտ տեղեկատվություն է հրամցվել հանրությանը
Հայաստանյան որոշ մամուլի միջոցների գործունեությունը «հիացմունքի» և քմծիծաղի տեղիք է տալիս։ Սկզբում գրեցին, թե, իբր, ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցությունը նախընտրական դաշինք կազմելու նպատակով բանակցում է «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության հետ, թե, իբր, համաձայնությունը կայացել է, թե, իբր, հենց այդ պատճառով «Ազատ դեմոկրատների» փոխնախագահը լքել է այդ կուսակցությունը։
Հիմա էլ տարածում են, թե, իբր, դաշինքը չի կայացել, քանի որ ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄԸ համաձայն չէ։
Ուշագրավն այն է, որ այս երկու իրար հակասող լուրերը տպում է նույն լրատվամիջոցը՝ հղում անելով իր «հավաստի աղբյուրներին»։
Ուշագրավ է նաև այն, որ այդ «հավաստի լուրերը» պարտաճանաչորեն տարածում են այլ լրատվամիջոցները։
Իրականությունն այն է, որ «Ազատ դեմոկրատների» հետ ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցությունը դաշինք կազմելու բանակցային գործընթացի մեջ չի մտել։ Այսինքն՝ ծայրից ծայր սուտ տեղեկատվություն է հրամցվել հանրությանը։
Նկատենք, որ նմանատիպ «լրատվական» գործունեությունը նախ և առաջ անհարգալից վերաբերմունք է ընթերցողի նկատմամբ։
Ինչ վերաբերում է ՀԱՄԱԽՄԲՄԱՆԸ և «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցությանը, ապա կան փոխհարգալից վերաբերմունք և նորմալ հարաբերություններ։

Арегназ Манукян: «Обществу преподносят полностью ложную информацию»
Действия некоторых армянских СМИ вызывают «восхищение» и улыбку. Сначала писалось, будто партия «Консолидация» ведет переговоры с партией «Свободные демократы» вокруг формирования предвыборного альянса, будто согласие уже достигнуто и что именно поэтому вице-председатель «Свободных демократов» покинула партию. Сейчас же распространяется, будто альянс не состоялся, так как «Консолидация» отказалась от этой идеи.
Примечательно то, что два противоречащих друг другу сообщения публикует одно и то же СМИ, ссылаясь на свои «достоверные источники».
Примечательно и то, что эту «достоверную информацию» прилежно распространяют другие СМИ.
Действительность в то, что «Консолидация» не вела со «Свободными демократами» переговоров вокруг формирования альянса. То есть обществу преподносят полностью ложную информацию.
Заметим, что подобная «новостная» деятельность является неуважением прежде всего к собственным читателям.
Что касается отношений между партиями «Консолидация» и «Свободные демократы», то они носят нормальный и взаимоуважительный характер.