Պակիստանի հյուրանոցում բռնկված հրդեհի հետևանքով տասից ավելի մարդ է մահացել
Պակիստանի Կարաիչի քաղաքում գտնվող «Karachi's Regent Plaza» հյուրանոցում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով, համաձայն վերջին տվյալների, մահացել է 11 մարդ, ևս 45–ը՝ տուժել։ Այս մասին հաղորդում է «Dawn»–ը։
Բոցը բռնկվել է հյուրանոցի ցոկոլային հարկում, որտեղ եղել է խոհանոցը, և հերթով տարածվել մյուս հարկերով՝ մտնելով այցելուների սենյակներ։ Դեպքի վայր ժամանած հրշեջ բաժանմունքները կարողացել են հանգցնել կրակը միայն 3 ժամ հետո։
Ինչպես հաղորդել է քաղաքի ոստիկանությունը, հրդեհի պատճառով 11 մարդ է մահացել, նրանց թվում են հյուրանոցի աշխատակիցները։ Մահացածների մեջ զբոսաշրջիկների մասին տեղեկատվություն չկա։ Ներկայումս հրդեհի բռնկման պատճառը բացահայտված չէ։ Ինչպես նշել է Կարաչիի քաղաքապետը, հյուրանոցում չեն եղել ոչ հրդեհի ազդանշանային համակարգ, ոչ էլ հակահրդեհային ելքեր։

В Пакистане в результате пожара в отеле погибли 11 человек (видео)
В результате пожара в отеле «Karachi's Regent Plaza» в пакистанском городе Карачи погибли, по последним данным, 11 человек, еще 45 пострадали. Об этом сообщает «Dawn».
Пламя возникло на цокольном этаже отеля, где располагалась кухня, и охватило один за другим все этажи, проникая в номера постояльцев. Прибывшие на место пожарные подразделения смогли потушить огонь только после трех часов.
Как сообщила полиция города, пожар привел к гибели 11 человек, среди них работники отеля. О погибших среди туристов информации не поступало. К настоящему моменту причина возгорания не установлена. Как отметил мэр города, в отеле не было ни системы оповещения о пожаре, ни пожарных выходов.