Հենրիխ Մխիթարյան. «Երբեք վատ հարաբերությունների մեջ չեմ եղել մարզչի հետ»
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Sky Sports»-ին խոստովանել է, որ ցանկանում է շատ խաղաժամանակ ստանալ թիմում, սակայն նշել է, որ մինչև այժմ չստացած խաղաժամանակի պատճառը ոչ թե Մոուրինյոն է, այլ ինքը։
«Ես երբեք վատ հարաբերությունների մեջ չեմ եղել մարզչի հետ, միշտ էլ ամեն ինչ լավ է եղել։ Խնդիրը նա չէ, այլ ես։ Այժմ ես հասկանում եմ, թե ինչու եմ ստացել իմ հնարավորությունը, և ես հետևելու եմ դրան, քանի որ այն շատ կարևոր է ինձ համար։ Շատ եմ ուզում խաղալ և դառնալ «Մանչեսթեր Յունայթիդի» մի մասը»,–ասել է Մխիթարյանը։
«Կարծում էի, որ այստեղ առաջնորդը կլինեմ։ Սակայն երբ թիմ մտա, տեսա, որ «Մանչեսթեր Յունայթիդը» 25 խաղացող ունի, ովքեր պայքարում են կազմում իրենց տեղը զբաղեցնելու համար։ Այդ ժամանակ հասկացա, որ հեշտ չի լինելու։ Ես լավ խաղ եմ ունեցել «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ, սակայն այդ մասին կարելի է մոռանալ։ Պետք է շարունակել աշխատել»,–հավելել է Հենրիխ Մխիթարյանը։

Генрих Мхитарян: «Проблема была не в Моуринью, а во мне»
Полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян заявил, что у него нет проблем с главным тренером команды Жозе Моуринью, сообщает «Sky Sports».
«У меня никогда не было никаких плохих отношений с тренером, они всегда были хорошими. Проблема была не в нём, а во мне. Теперь я понимаю, почему получил свой шанс, и я буду держаться за него, потому что это очень важно для меня. Очень хочу играть и быть частью «Манчестер Юнайтед».
Думал, что буду лидером здесь. Но когда приехал в команду, то увидел, что у «МЮ» 25 игроков, которые ведут борьбу за свое место в составе. Тогда я понял, что мне будет нелегко. У меня был неплохой матч против «Манчестер Сити», но об этом можно забыть. Нужно продолжать работать», – сказал Мхитарян.