Ալիևի հերթական զառանցանքը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հայտարարել է, թե Ադրբեջանը բանակցություններ է վարելու այնքան ժամանակ, քանի դեռ կպահպանվի այդ ճանապարհով Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը վերականգնելու հույսը։
-Եթե մենք տեսնենք, որ դա անհնար է, ապա Ադրբեջանը կվերականգնի իր տարածքային ամբողջականությունը՝ օգտագործելով ռազմական ճանապարհը։ Ես չեմ կասկածում, որ դրա համար մենք ունենք բոլոր հնարավորությունները՝ մարտական պատրաստվածություն, նյութատեխնիկական զինվածություն, բավարար զենք-զինամթերք, պրոֆեսիոնալ բանակ, բարձր ոգի և ադրբեջանական ժողովրդի կամքը։ Մենք յուրաքանչյուր րոպե կարող ենք վերականգնել մեր տարածքային ամբողջականությունը ռազմական ճանապարհով։ Թշնամին պետք է իմանա և գիտի դա,-ասել է նա։
Ի. Ալիևը նաև ընդգծել է, թե Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը բանակցությունների թեմա երբեք չի եղել և չի լինի։
-Ներկայիս հայկական պետությունը կազմավորվել է Ադրբեջանի պատմական հողերի վրա։ Երևանի խանությունը, Զանգեզուրի մահալը մեր պատմական հողերն են,-ասել է նա։

Очередной бред Алиева
Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Азербайджан будет вести переговоры до тех пор, пока сохранится надежда на восстановление территориальной целостности страны этим путем.
«Если мы увидим, что это невозможно, то тогда Азербайджан восстановит свою территориальную целостность, используя военный путь. Я не сомневаюсь, что для этого у нас есть все возможности: боевая подготовка, материально-техническая оснащенность, достаточно оружия и боеприпасов, профессиональная армия, высокий дух и воля азербайджанского народа. Мы в любой момент сможем восстановить территориальную целостность страны военным путем. И враг должен знать и знает это», - заявил он.
Ильхам Алиев также подчеркнул, что территориальная целостность Азербайджана никогда не была и не будет темой переговоров.
«Нынешнее армянское государство образовано на исторических азербайджанских землях. Ереванское ханство, Зангезурский махал - это наши исторические земли»,- отметил Алиев.