Թրամփը կարող է չեղյալ համարել հակառուսական պատժամիջոցները
ԱՄՆ–ի գործող վարչակազմի պաշտոնական ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ երկրի ընտրված նախագահ Դոնալդ Թարմփը կարող է չեղարկել երկրի ղեկավար Բարաք Օբամայի՝ Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ սահմանելու որոշումը։ Այս մասին փոխանցում է «Reuters»–ը։
Ընդ որում, վարչակազմի անդամն ընդգծել է, որ պատժամիջոցները չեղարկելու որոշումն ընդունվելու դեպքում կարող է համարվել անարդյունավետ։
«Տվյալ քայլերը շատ կարևոր են, քանի որ Ռուսաստանը ոչ մի կերպ կանգ չի առնի։ Մենք բոլոր հիմքերը ունենք ենթադրելու, որ նրանք խառնվելու են անգամ ուրիշ երկրների դեմոկրատական ընտրություններին»,–ասել է պաշտոնյան։

Трамп может отменить санкции против России
Официальный представитель действующей администрации США заявил, что избранный президент страны Дональд Трамп мог бы отменить решение главы государства Барака Обамы о введении новых санкций против России, передает «Reuters».
Член администрации при этом подчеркнул, что решение об отмене санкций, в случае его принятия, будет являться контрпродуктивным.
«Данные шаги обладают особой важностью, так как Россия никак не остановится. У нас есть все основания полагать, что они будут вмешиваться в демократические выборы в других странах», – сказал чиновник.
Ранее действующий президент США Барак Обама заявил, что причиной введения новых санкций в отношении Москвы является вмешательство России в американские президентские выборы.