Մեկնարկել է «Կին» միջազգային VII կինոփառատոնը
Ավանդական դարձած «Կին» կինոփառատոնը նպատակ ունի վերաիմաստավորելու կնոջ դերը հասարակության մեջ, կինոյի միջոցով լուսաբանելու նրա խնդիրները, ձևավորելու մի նոր հենակետ, որը կնպաստի Հայաստանում կանանց կողմից ստեղծված ֆիլմերի խթանմանը, նոր անունների բացահայտմանն ու տարբեր ազգերի մշակույթների փոխհամագործակցությանը:
Փառատոնի «Հետահայաց» ծրագրում տեղ են գտել ռռւսաստանյան պրոդյուսեր և ռեժիսոր Սաիդա Մեդվեդևայի և լատվիացի հայտնի վավերագրող Յուրիս Պոդնիեկսի ֆիլմերից: Փառատոնի շրջանակներում կանցկացվեն վարպետության դասեր:
Փառատոնի հաղթողներին կշնորհվեն մրցանակներ՝ «Լավագույն ֆիլմ», «Հատուկ մրցանակ», «Լավագույն դեբյուր» անվանակարգերում և կտրվեն խրախուսական դիպլոմներ, ինչպես նաև կցուցադրվեն մրցանակակիր ֆիլմերը:
«Կին» միջազգային VII կինոփառատոնի փակման արարողությունը կկայանա դեկտեմբերի 5-ին, Հովհ. Թումանյանի անվան տիկնիկայի թատրոնի դահլիճում:

В Ереване начался Седьмой международный кинофестиваль «Женщина»
Целью традиционного Седьмого международного кинофестиваля «Женщина», который пройдет в Ереване с 1 по 5 декабря, является переосмысление роли женщины в обществе, освещение женских проблем посредством кино, формирование новой тенденции, направленной на стимулирование создания в Армении «женских» фильмов и др.
Фестиваль будет состоять из пяти программ. Программа ретроспектив включает  также показ фильмов российского режиссера и продюсера Саиды Медведевой и латвийского режиссера Юриса Подниекси. В рамках фестиваля предусмотрено и проведение мастер-классов.
Фестиваль пройдет в трех номинациях - «Лучший фильм», «Лучший дебют», «Специальный приз». Фильмы, удостоившиеся специального поощрения, получат  дипломы фестиваля.
Церемония закрытия кинофестиваля состоится 5 декабря в зале Государственного кукольного театра имени Ованнеса Туманяна.