Սուրեն Սուրենյանցը Լևոն Տեր–Պետրոսյանի Ամանորը երևի զանգի միջոցով կշնորհավորի
«Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Սուրեն Սուրենյանցը «7օր»-ի հետ զրույցում ասել, է թե արդեն մի քանի տարի է, որ Ամանորը դիմավորելու ավանդույթ է իրենց մոտ ձևավորվել։
-Վազգեն Սարգսյանի մտերիմ մարդկանցով, ընտանիքի անդամների հետ դեկտեմբերի 31-ի գիշերը դիմավորում ենք Եռաբլուրում։ Իսկ  պարոն Արամ Սարգսյանի Նոր տարին շնորհավորում եմ ամսի 1-ի երեկոյան, երբ ժամանում եմ Արարատ։ Շնորհավորում եմ Գրետա մայրիկի Ամանորը, բավական երկար նստում ենք,  հիշում Վազգենին, պետության դժվար տարիները, հաղթանակները։ Անշուշտ, խմում ենք կենացներ, մի խոսքով, բավական բովանդակալից օր ենք անցկացնում,-ասել է նա։
Այն հարցին, թե այս տարի ինչպե՞ս է շնորհավորելու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի Ամանորը, նա պատասխանել է, թե ձևը կգտնի շնորհավորելու։
-Հավանաբար զանգի միջոցով։ Ես Նոր տարուն առանձնապես չեմ սիրում շատ այցելություններ անել,-ասել է Սուրեն Սուրենյանցը։

Сурен Суренянц наверное поздравит Левона Тер-Петросяна с Новым годом посредством телефонного звонка
Член политсовета «Республика»  Сурен Суренянц в беседе с «7or» сказал, что уже несколько лет у них сформировалась традиция встречать Новый год.
«С близкими людьми, членами семьи Вазгена Саркисяна ночь 31 декабря встречаем на Ераблуре. А Новый год господина Арама Саркисяна поздравляю вечером 1 января, когда прибываю в Арарат. Поздравляю Новый год его матери Греты, достаточно долго сидим, вспоминаем Вазгена, трудные годы государства, победы. Несомненно, поднимаем тосты, одним словом, проводим достаточно содержательный день», - сказал он.
На вопрос, а как он будет поздравлять Новый год Левона Тер-Петросяна, он ответил, что найдет способ поздравлять.
«Наверное, посредством звонка. Я в Новый год  особо не люблю делать много посещений», - сказал Сурен Суренянц.