Զախարովան նշել է, որ Օբաման 9 օր ունի աշխարհը կործանելու համար
ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան նշել է, որ ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմը 9 օր ունի աշխարհը կործանելու համար. Դոնալդ Թրամփի երդմնակալության արարողությունը նշանակված է հունվարի 20–ին։
«Ամեն օր ես կարդում եմ Վաշինգտոնից ստացված նորությունները. Ռուսաստանի դեմ նոր պատժամիջոցներ, զենիթահրթիռային համալիրների մատակարարումներ սիրիացի գլուխ կտրողներին, միանգամայն անիմաստ ու վնասակար գործողություններ արտաքին քաղաքականության բոլոր ուղղություններում։ Աստված աշխարհը ստեղծեց 7 օրում, Օբաման դրանից 2 օր ավելի ունի այն կործանելու համար»,–«Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է Զախարովան։

Захарова: «Бог сотворил мир за 7 дней, у Обамы на 2 больше, чтобы его разрушить»
Официальный представитель МИД РФ Мария Захарова заявила, что у администрации Барака Обамы до истечения срока президентских полномочий действующего президента в запасе девять дней, чтобы разрушить мир, – на два дня больше, чем понадобилось Богу для его сотворения, передает «Life».
«Каждый день читаю новости из Вашингтона: новые санкции в отношении России, поставка ПЗРК сирийским головорезам, совершенно бессмысленные, но вредоносные действия по всем направлениям внешней политики. Бог сотворил мир за 7 дней. У администрации Обамы на 2 дня больше, чтобы его разрушить», – написала Захарова.