Սահմանադրական փոփոխությունների քննարկումը թուրք պատգամավորները սկսել են ծեծկռտուքով (տեսանյութ)
Տարբեր խմբակցություններից թուրք խորհրդարանականները կռիվ են սկսել սահմանադրական փոփոխությունների քննարկման ընթացքում, որոնք թույլ կտան ընդլայնել Թուրքիայի նախագահի լիազորությունները։ Այս մասին հայտնում է «Reuters»–ը։
Կռիվը սկսել են իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության պատգամավորները և ընդդիմադիր «Հանրապետական ժողովրդական» կուսակցության ներկայացուցիչները։ Հաղորդվում է, որ խորհրդարանականները սկսել են հրել միմյանց և հարվածել բռունցքներով։
Իշխող կուսակցությունում ենթադրում են, որ երկիրը ուժեղ ղեկավարի կարիք ունի՝ իր միասնությունը պահպանելու համար, մինչդեռ ընդդիմությունը վախենում է, որ դա կհանգեցնի ավտորիտարիզմի։

Турецкие депутаты подрались в ходе обсуждения конституционных реформ (видео)
Турецкие парламентарии от различных фракций устроили драку в ходе обсуждения конституционных реформ, которые позволят расширить полномочия президента Турции. Об этом сообщает «Reuters».
Драку затеяли депутаты от правящей Партии справедливости и развития и представители оппозиционной Республиканской народной партии. Сообщается, что парламентарии начали толкать друг друга и бить кулаками.
В правящей партии полагают, что страна нуждается в сильном руководителе, чтобы сохранить единство страны, когда как оппозиция опасается, что это приведет к авторитаризму.
Отмечается, что парламентарии продолжат обсуждение законопроекта, предлагающего поправки в конституцию, сегодня, 12 января.