Ղրիմում ևս մի քանի С-400 կտեղակայեն
Ղրիմում ծրագրվում է ևս մի քանի С-400 «Տրիումֆ» զենիթահրթիռային համալիրներ տեղակայել։ Այս մասին, «vesti.ru»–ի փոխանցմամբ, հաղորդել է ՌԴ Կենտրոնական ռազմական օկրուգի ՀՕՊ և Ռազմաօդային ուժերի երկրորդ հրամանատարության ղեկավար Վիկտոր Սևոստյանովը։
Հիշեցնենք՝ С-400–ով հագեցած զենիթահրթիռային գունդը մարտական հերթապահություն է սկսել թերակղզում։ Բացի այդ, Թեոդոսիայի ՀՕՊ գունդը կշարունակի օգտագործել նաև С-300 համակարգեր։ Այդկերպ, Սևոստյանովի խոսքով, Ղրիմի ՀՕՊ ռազմական հնարավորությունները զգալիորեն կաճեն։
Նա հավելել է՝ С-400–ի շնորհիվ միաժամանակ կարելի է 300 օդային ու ցամաքային թիրախ խոցել։ Այս մասին հայտնում է «Интерфакс»–ը։

В Крыму разместят еще несколько С-400
Дополнительные зенитные ракетные системы С-400 «Триумф» планируется развернуть в Крыму. Об этом сообщил командующий 4-й армией ВВС и ПВО России Виктор Севостьянов, передает «Интерфакс». О сроках мероприятия пока не сообщается.
Ранее зенитный ракетный полк, оснащенный системой С-400, заступил на боевое дежурство в Крыму. Кроме того, полк ПВО в Феодосии продолжит использовать системы С-300. Таким образом, по словам Севостянова, боевые возможности ПВО Крыма существенно увеличатся.
Он также отметил, что система С-400 позволяет одновременно сопровождать и уничтожать до 300 воздушных и наземных целей, в том числе изготовленных с использованием технологий «стелс»,