Պարզվել է՝ Քարդաշյանին կողոպտողները թոշակառուներ են եղել
2016–ի հոկտեմբերին փարիզյան հյուրանոցում հայտնի հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանին կողոպտողները տարեց մարդիկ են եղել, որոնցից ամենափոքրը 54 տարեկան է եղել։ LCI–ի տվյալներով՝ հարձակման կազմակերպիչը 60-ամյա Աումար Աիթ Խեդաշն է եղել (Aomar Ait Khedache)՝ Ծեր Օմար մականունով։
Հանցագործը միլիոնատեր աստղի ժամանման մասին իմացել է բարմենից։ Նա սկսել է մանրակրկիտ կերպով նախապատրաստվել հարձակմանը՝ հավաքելով հրոսակախումբ։ Վերջինի կազմում են եղել 61-ամյա Դիդիե Դյուբրեքը (Didier Dubreucq)՝ Կապույտ աչքեր մականունով, 63-ամյա Յունիս Աբբասը և 72-ամյա Պիեր Բուիաները (Pierre Bouianer), ամենակրտսեր անդամը 54-ամյա Ֆրանսուա Դելապորտն է եղել (François Delaporte)։ Օմարը ներգրավել է նաև սեփական որդուն, որը վարորդի դեր է կատարել։ Հանցագործներին, սակայն, փորձը չի օգնել թաքնվել ոստիկանությունից։ Նրանց սկսել են որոնել հանցագործության վայրում թողած ԴՆԹ հետքի շնորհիվ։

Ким Кардашьян в парижском отеле ограбили пенсионеры
Банда, ограбившая звезду американских реалити-шоу Ким Кардашьян, состояла из пожилых людей, самому младшему из похитителей было 54 года, передает РИА «Новости».
По данным телеканала LCI, организатором налета стал 60-летний Аомар Аит Хедаш – беглый рецидивист, известный по кличке Омар Старый.
Преступник, перебивавшийся в Париже случайными заработками, узнал о визите американской мультимиллионерши от одного из столичных барменов, сообщают источники в следственных органах.
Омар Старый начал заранее планировать и готовить ограбление, для этого он собрал шайку, куда вошли ветераны преступного мира: 61-летний Дидье Дюбрек по кличке Голубые глаза, 63-летний Юнис Аббас и 72-летний Пьер Буианер. Самым младшим из налетчиков оказался 54-летний Франсуа Делапорт. Омар также привлек своего сына, но ему была доверена лишь роль водителя.
Опыт не помог преступникам скрыться от полиции. Адвокат главаря банды Жан-Ив Льенар назвал ограбление «чистой любительщиной». Именно его подзащитный оставил на месте преступления свою ДНК, благодаря чему полицейские уже через несколько дней установили за ним наблюдение.