Սպիտակ տունը Պուտինի՝ մարմնավաճառների մասին միտքը «հետաքրքիր փոխաբերություն» է անվանել (տեսանյութ)
Սպիտակ տան խոսնակ Ջոշ Էռնեսթը «հետաքրքիր փոխաբերություն» է անվանել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մեկնաբանությունը ԱՄՆ նոր առաջնորդ Դոնալդ Թրամփի մասին կեղծ տեղեկություններ տարածողների վերաբերյալ։
Էռնեսթը նշել է, որ ԱՄՆ հետախուզությունը հիանալիորեն գուխ է հանում իր աշխատանքից, և առաջին անգամը չէ, որ տհաճ բաներ է ասում ՌԴ–ի մասին։ Այս մասին հայտնույմ է «Fox 10»–ը։
Պուտինը, Թրամփի մասին կեղծ տեղեկատվություն տարածելու համար մեղադրելով ԱՄՆ գործող նախագահ Բարաք Օբամայի վարչակազմին՝ հայտարարել էր, որ դրա համար պատասխանատու անձինք մարմնավաճառներից էլ վատն են։
«Նա այս դեպքում հետաքրքիր փոխաբերություն է ընտրել։ ԱՄՆ հետախուզությունում աշխատող կանայք ու տղամարդիկ իսկական հայրենասերներ են։ Նրանք իրենց ոլորտի փորձագետներն են և իրենց գործը փառքի հասնելու համար չեն անում... Նրանք սիրում են մեր երկիրը»,–ասել է Էռնեսթը։

Белый дом назвал слова Путина о проститутках «интересной метафорой» (видео)
Пресс-секретарь Белого дома Джош Эрнест назвал «интересной метафорой» комментарии Владимира Путина о людях, распространяющих о Дональде Трампе ложные сведения.
Эрнест отметил, что разведка США прекрасно справляется со своей работой и уже не первый раз говорит неприятные вещи о России, сообщает «Fox 10».
Напомним, что Путин обвинил администрацию Обамы в распространении ложной информации об избранном президенте США в попытке лишить легитимности его президентство. Он заявил, что ответственные за это сотрудники администрации «хуже проституток».
«Он выбрал в этом случае очень интересную метафору. Послушайте, как я уже не раз говорил, мужчины и женщины, работающие в разведсообществе США, – патриоты. Они эксперты в своей области. Они делают свою работу не ради славы, поскольку в большинстве случаев им приходится держать свои имена в тайне», – сказал Эрнест.