Թրամփի վարչակազմը հակառուսական պատժամիջոցները չեղարկելու մասին հրամանագիր է պատրաստել
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը հակառուսական պատժամիջոցները չեղարկելու մասին հրամանագիր է պատրաստել։ Այս մասին հայտնել է «Atlantic Council» վերլուծական կենտրոնի գիտական աշխատակից Ֆաբրիս Պոտիեն։
«Աղբյուրները հաղորդել են, որ Թրամփի վարչակազմում Ռուսաստանի նկատմամբ կիրառվող պատժամիջոցները չեղարկելու մասին հրամանագիր են պատրաստել»,–«Twitter»–ի իր էջում գրել է Պոտիեն։
Նա նաև հավելել է՝ հունվարի 28–ին Թրամփը հեռախոսազրույցներ կունենա ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ։

Администрация Трампа подготовила приказ об отмене санкций против России – СМИ
Администрация президента США Дональда Трампа подготовила документы по отмене санкций в отношении России. Об этом сообщил научный сотрудник аналитического центра «Atlantic Council» Фабрис Потье.
«Источники сообщили, что в администрации Трампа подготовили приказ о снятии санкций против России», – написал Потье в своём «Twitter».
Потье также отметил, что 28 января состоятся переговоры по телефону Трампа с президентом России Владимиром Путиным и канцлером Германии Ангелой Меркель.
Ранее Трамп заявлял о возможности достичь с Россией соглашения по ядерному оружию в обмен на снятие антироссийских санкций.