Թրամփը դադարեցրել է փախստականների ընդունումն ԱՄՆ–ում
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել ներգաղթյալների նկատմամբ վերահսկողության միջոցների մասին։ Այն նաև փախստականներին ԱՄՆ–ում տեղավորելու ծրագրերի դադարեցում է ենթադրում։ Այս մասին հայտնում է տեղի ԶԼՄ–ն՝ Սպիտակ տանը հղումով։
«Փախստականների մուտքը հակասում է Միացյալ Նահանգների շահերին, սառեցնում եմ ցանկացած նման մուտք, քանի դեռ չեմ տեսել, որ շոշափելի փոփոխություններ են տեղի ունեցել»,–հայտարարել է Թրամփը։
Փաստաթղթում նաև ասվում է՝ ԱՄՆ–ը 2017 ֆինանսական տարում իր տարածք կընդունի ոչ ավելի, քան 50 հազ հարկադիր վերաբնակեցվողի։

Трамп приостановил приём беженцев в США
Президент США Дональд Трамп подписал указ, где прописаны меры контроля в отношении мигрантов. Нормой предусмотрена приостановка программы размещения беженцев в Соединённых Штатах, сообщают местные СМИ со ссылкой на администрацию Белого дома.
«Въезд беженцев противоречит интересам Соединённых Штатов, замораживаю любой подобный въезд до того времени, когда я решу, что произошли существенные изменения», – заявил Трамп.
В тексте документа также указано, что в течение 2017 финансового года США примут на своей территории не более 50 тысяч вынужденных переселенцев.