Կենտուկիում բեռնատարը մխրճվել է մարդկանց ամբոխի մեջ. կան զոհեր
ԱՄՆ Կենտուկի նահանգի Լուիսվիլ քաղաքում բեռնատարը մխրճվել է մարդկանց ամբոխի մեջ, որի հետևանքով 2 մարդ է մահացել, ևս 7–ը՝ վնասվածքներ ստացել։ Այս մասին հաղորդում է «ABC News»–ը։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ տրանսպորտային միջոցի վարորդը եղել է չափից դուրս հարբած։ Փորձաքննությունը ցույց է տվել, որ 37–ամյա Չադ Արդլեյի արյան մեջ ալկոհոլի մակարդակը 5 անգամ գերազանցել է թույլատրելի սահմանը։ Ոստիկանների խոսքերով՝ ճանապարհատրանսպորտային պատահարի մեղավորն այնքան անգիտակից վիճակում է եղել, որ ձերբակալվելուց հետո մի քանի անգամ ննջել է պարեկային մեքենայի մեջ։
Նշվում է, որ Էրդլեյը մխրճվել է «La Movida» և «O'Dolly» գիշերյաին ակումբների այցելուների ամբոխի մեջ, ովքեր դուրս էին եկել փողոցի սրճարան՝ սնվելու նպատակով։

В Кентукки грузовик въехал в толпу людей
В американском Луисвилле (штат Кентукки) грузовик въехал в толпу людей, в результате чего погибли 2 человека, еще 7 получили ранения, сообщает «ABC News».
По данным телеканала, водитель транспортного средства был сильно пьян. Экспертиза показала, что уровень алкоголя в крови 37-летнего Чада Эрдлея превысила разрешенную норму в пять раз. По словам полицейских, виновник ДТП был настолько нетрезв, что после ареста несколько раз заснул в патрульной машине.
Отмечается, что Эрдлей въехал в толпу посетителей ночных клубов «La Movida» и «O'Dolly», которые вышли перекусить на улицу к фургону-кафе.