Սպիտակ տունը հետաքննում է Թրամփի հեռախոսազրույցների բովանդակության արտահոսքը
Այն բանից հետո, երբ լրատվամիջոցներում մանրամասներ են հայտնվել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամի՝ Մեքսիկայի և Ավստրալիայի ղեկավարների հետ ունեցած հեռախոսազրույցներից, Սպիտակ տունը որոշել է հետաքննել զրույցների բովանդակության արտահոսքը։ Այս մասին, «Life.ru»–ի փոխանցմամբ, ասել է Թրամփի խոսնակ Շոն Սփայսերը։
«Նախագահն այդ արտահոսքին ամենայն լրջությամբ է վերաբերվում»,–ասել է Սփայսերը՝ իր հերթին ԱՄՆ առաջին դեմքի հեռախոսազրույցների մանրամասների տարածումն «անհանգստացոնղ փաստ» անվանելով։
Ավելի վաղ մի շարք լրատվամիջոցներ տարածել էին, որ Մեքսիկայի նախագահ Էնրիկե Պենյա Նիետոյի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Թրամփն, իբր, սպառնացել է օգտագործել ամերիկյան զորքերը, իսկ ավստրալացի առաջնորդ Մալքոլմ Թերնբուլի հետ հեռախոսազրույցն ընդհանրապես բարձր տոնով է ընթացել։

Белый дом расследует утечку содержания телефонных переговоров Трампа
После того, как в СМИ попали подробности переговоров Дональда Трампа с главами Мексики и Австралии, Белый дом решил расследовать утечку содержания телефонных разговоров президента. Об этом заявил пресс-секретарь Трампа Шон Спайсер, передает «Life».
«Президент относится к этим утечкам очень серьёзно», – отметил Спайсер, назвав сам факт распространения подробностей о беседах первого лица «тревожным фактом».
Напомним, ранее в СМИ появлялись подробности телефонных разговоров президента США с лидерами Мексики и Австралии. Во время беседы с Энрике Пенья Ньето Трамп якобы пригрозил использовать войска США, а разговор с Малкольмом Тернбуллом вообще проходил на повышенных тонах.