Մորուքավոր Կոնչիտա Վուրստը պատրաստվում է «ինքնասպանություն գործել»
Երաժիշտ Թոմ Նոյվիրտը, ով ավելի հայտնի է Կոնչիտա Վուրստ անունով, հայտարարել է, որ պատրաստվում է մեկընդմիշտ ազատվել մորուքավոր երգչուհու կերպարից։
Գերմանական «Die Welt» թերթին տված հարցազրույցում նա խոստովանել է, որ անում է առաջին քայլերը՝ սկանդալային և բոլորին հոգնեցրած կերպարից ազատվելու համար։ Օրինակ՝ սկսել է ավելի հաճախակի հագնվել տղամարդու նման։
Նոյվիրտը հայտարարել է գերմանացի լրագրողներին, որ իր իրական էգոն բողոքել է այն կնոջ դեմ, ով իրեն օգնել է հաղթանակ ձեռք բերել «Եվրատեսիլ–2014»–ում Կոպենհագենում։
«Այդ կնոջ հետ ես հաղթեցի «Եվրատեսիլում», ես ամեն ինչի հասել եմ նրա հետ։ Նրանից ինձ այլևս ոչինչ պետք չէ։ Ես մտածում եմ նոր անձ ստեղծելու մասին, այդ պատճառով էլ պետք է սպանեմ Կոնչիտային»,–խոստովանել է Թոմը։

Бородатая Кончита Вурст готовится совершить самоубийство
Музыкант Том Нойвирт, более известный под именем Кончиты Вурст, заявил, что собирается раз и навсегда покончить с образом бородатой певицы, передает НТВ.
В интервью немецкой газете «Die Welt» Нойвирт признался, что делает первые шаги, чтобы избавиться от надоевшего эпатажного образа – например, певец начал все чаще одеваться как мужчина.
Нойвирт заявил немецким журналистам, что его истинное эго взбунтовалось против той женщины, которая принесла ему победу на «Евровидении» в 2014 году в Копенгагене.
«С этой женщиной, с которой победил на «Евровидении», я всего достиг. От неё мне больше ничего не нужно. Я думаю над созданием новой персоны, поэтому Кончиту я должен убить. Я в поисках того занятия, в котором я буду действительно хорош. Именно поэтому Том и взбунтовался против нее», – отметил Нойвирт.