«Էսպանյոլը» միացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի հարձակվողի համար մղվող պայքարին
Իսպանիայի «Էսպանյոլ» առաջնության ընտրանու ներկայացուցիչները հետաքրքրված են Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանով։
Ինչպես հաղորդում է «еlmundodeportivo.es»-ը, «Էսպանյոլի» սկաուտները արդեն երկար ժամանակ  է, ինչ հետևում են 26-ամյա հարձակվողի խաղին, հետևել են նույնիսկ «Եվրո-2012»-ի Հայաստան-Անդորա խաղին, որտեղ Մովսիսյանը առանձնացել է իր խփած գոլով։
Ինչպես հաղորդում է «Ռեգնում» գործակալությունը,  Մովսիսյանով հետաքրքվում են էլի մի շարք լուրջ ակումբներ, որոնց թվին են պատկանում Դանիայի «Կոպենհագենը», Ռուսաստանի կրկնակի չեմպիոն «Ռուբինը» և այլք։

«Эспаньол» - в борьбе за форварда сборной Армении
Представитель элиты испанского чемпионата «Эспаньол» заинтересован в приобретении форварда датского «Рандерса» и сборной Армении Юры Мовсисяна.
Как сообщает «еlmundodeportivo.es», скауты «Эспаньола» уже долгое время следят за выступлениями 23-летнего нападающего и даже побывали на отборочном матче Евро-2012 Армения-Андорра, в котором Мовсисян отметился забитым голом.
Как сообщает агентство «Регнум», к Мовисяну проявляют интерес целый ряд серьезных клубов, среди которых лидер чемпионата Дании «Копенгаген» и двукратный чемпион России казанский «Рубин».
Напомним, что Мовсисян в составе сборной Армении забил 3 мяча в четырех сыгранных матчах отборочного турнира Евро-2012.