Ռուսաստանն ու Քաթարը մտադիր են պարզեցնել վիզային ռեժիմը
Ռուսաստանն ու Քաթարը, որոնք արդեն վերացրել են վիզաները դիվանագիտական անձնագիր ունեցողների համար, ծրագրում են պարզեցնել վիզային ռեժիմը 2 երկրների քաղաքացիների համար։ Այս մասին ТАСС–ի հետ հարցազրույցում հայտարարել է Դոհայում ՌԴ դեսպան Նուրմահադ Խոլովը։
Նրա խոսքերով՝ արդեն այս տարի ռուս զբոսաշրջիկները, որոնք Դոհայով մեկնում են այլ երկրներ, կարող են վիզա ստանալ Քաթարում մինչև 72 ժամվա համար։
«Դա դարձավ հնարավոր «Qatar Airways»–ի մեր գործընկերների շնորհիվ, որոնք հետաքրքրված են Ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների հոսքը և ավիափոխադրումներն ավելացնելու մեջ»,–ընդգծել է Խոլովը։

Россия и Катар планируют упростить визовый режим
Россия и Катар, которые уже отменили визы для владельцев дипломатических паспортов, планируют упростить визовый режим для граждан двух стран. Об этом заявил посол России в Дохе Нурмахмад Холов в интервью ТАСС.
По его словам, уже в этом году российские туристы, которые летят транзитом через Доху в другие страны, смогут получать визу в Катар на срок до 72 часов.
«Это стало возможным благодаря нашим партнерам из авиакомпании Qatar Airways, которые заинтересованы в увеличении туристического потока из России и увеличении авиасообщения», – подчеркнул Холов.