Արա Օսկանյանը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը
Նախկին ԱԳ նախարար Վարդան Օսկանյանի որդին՝ Արա Օսկանյանը, չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը: Այս մասին Aravot.am-ին ասաց նրա փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը.
«Շատ նոր պատմություն է, պատահական առաջացած պարտավորություն, ընդորում՝ Արա Օսկանյանն ուղղակի դրա հետ ոչ մի կապ չունի, իր փոքր եղբոր հետ է կապված, ընդամենն իր փոքր եղբոր խնդիրներն էր կարգավորում, այդքան բան: Նախաքննության գաղտնիությունից ելնելով՝ ավելին չեմ կարող ասել»:
Պարոն Աթանեսյանի խոսքով, իր պաշտպանյալը մեղքը չի ընդունել. «Տեղի ունեցածը սովորական կենցաղային իրադարձություն է, որն իր մեջ առեւանգում չի պարունակում: Որոշակի հարցեր էին ճշտում, ու մարդիկ անընդհատ հանրային վայրերում են գտնվել: Ում որ առեւանգում ես, հանրային վայր չես տանում: Այդ երիտասարդն ընդամենը երեւի վախեցել է, կամ չափազանցրել, կամ էլ պարզապես չի ցանկանում պարտքը վերադարձնել»:

Ара Осканян не признает выдвинутого ему обвинения
Сын бывшего главы МИД Армении Вардана ОсканянаАра Осканян – не признает выдвинутого ему обвинения. Об этом в беседе с «Aravot.am» сказал его адвокат Тигран Атанесян.
«Произошедшее является случайно возникшим обязательством, причем Ара Осканян напрямую с этим никак не связан. Это связано с его младшим братом – он всего лишь налаживал его проблемы. Исходя из тайны следствия, большего сказать не могу», – отметил адвокат.
По словам Атанесяна, его подзащитный не признает выдвинутого ему обвинения.
«Случившееся – обычное бытовое событие, не являющееся похищением. Проясняли некоторые вопросы, и они постоянно находились в общественном месте. Вряд ли похищенного отводят в общественное место. По-видимому, этот молодой парень испугался и всё преувеличил, или попросту не хочет возвращать свой долг», – сказал он.