Ստոկհոլմում ներգաղթյալները զանգվածային անկարգություններ են հրահրել
Ստոկհոլմում ներգաղթյալները զանգվածային անկարգություններ են հրահրել՝ մեքենաներ այրելով ու խանութներ կողոպտելով։ Այս մասին հայտնում են Շվեդիայի լրատվամիջոցները՝ ոստիկանությանը հղումով։
«Անկարգություններն սկսվել են 22.20–ին, երեկոյի ընթացքում 7-8 ավտոմեքենա են այրել։ Ոստիկանությունը փորձում է վերականգնել կարգն ու անվտանգությունը։ Շրջանում նաև մի քանի խանութ են կողոպտել»,–ոստիկանության հաղորդագրություն էր մեջբերում ТАСС–ը։
Անկարգությունների ժամանակ ոստիկաններից մեկի վրա քարեր են նետել, որն էլ նախազգուշացնող կրակ է բացել։
Իրավապահները հայտնել են նաև 2 տուժածի մասին, որոնք ինքնուրույն հիվանդանոց են հասել։
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել էր, որ Շվեդիայի իշխանությունները փորձում են թաքցնել ներգաղթյալների հետ ունեցած խնդիրները։

Мигранты спровоцировали массовые беспорядки в Стокгольме
Мигранты спровоцировали массовые беспорядки в Стокгольме с поджогом автомобилей и грабежами магазинов. Об этом заявили СМИ Швеции, со ссылкой на полицию.
«Беспорядки начались в 22:20, в районе в течение вечера подожгли 7-8 автомобилей. Полиция работает, чтобы восстановить порядок и безопасность. К сожалению, в районе произошло несколько эпизодов ограбления магазинов», – цитирует ТАСС сообщение полиции.
Во время беспорядков в одного из полицейских кинули камень, в ответ был сделан предупредительный выстрел
Также органы правопорядка сообщают о двоих пострадавших, которые самостоятельно добрались до больницы.