Հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 2200 կրակոց (լուսանկար)
Փետրվարի 27-ին և լույս 28-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 120 անգամ, որի ընթազցքում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 2200 կրակոց: Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում: Նշված հատվածներում ադրբեջանական զինուժը 60 և 82–միլիմետրանոց ականանետերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ընդհանուր առմամբ 15 արկ:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիարժեք վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана произвели по армянским позициям около 2200 выстрелов (инфографика)
27 февраля и в ночь на 28 февраля по всей протяженности арцахско-азербайджанской линии соприкосновения войск противник нарушил режим прекращения огня более 120 раз, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
В направлении армянских позиций было произведено около 2200 выстрелов.
Наиболее интенсивные нарушения зафиксированы на восточном и северном направлениях. На указанных участках азербайджанские ВС выпустили по армянским позициям 15 снарядов из минометов калибра 60 и 82 мм.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают полностью контролировать ситуацию на передовой и уверенно нести боевое дежурство.