ՀՀ հինգ հունահռոմեական ըմբիշներից չորսը բարձրացավ պատվո պատվանդան
Կիեւում ավարտվեց ըմբշամարտի Ուկրաինայի ականավոր մարզիչներին ու ըմբիշներին նվիրված 21-րդ միջազգային մրցաշարի առաջին օրը: Այսօր մրցագորգ մտած Հայաստանի հինգ հունահռոմեական ըմբիշներից չորսը բարձրացավ պատվո պատվանդան: Այս մասին հայտնում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը։
Սարգիս Քոչարյանը (լուսանկարում) 80 կգ քաշային կարգում հաղթեց բոլոր մրցակիցներին ու նվաճեց հաղթողի կոչումը:
Այս քաշային կարգում Ռաֆիկ Մանուկյանն արժանացավ բրոնզե պարգեւի:
Արծաթ նվաճեց 98 կգ քաշային Արթուր Շահինյանը, իսկ Գեւորգ Ղարիբյանը երրորդ մրցանակակիր դարձավ 59 կգ քաշային կարգում:
Այսօր մրցագորգը կտրամադրվի Կարեն Ասլանյանին՝ 66 կգ քաշային կարգ, Վարշամ Բորանյանին՝ 75 կգ, Մաքսիմ Մանուկյանին՝ 85 կգ եւ Վաչիկ Եղիազարյանին՝ 130 կգ:

4 армянских борца заняли призовые места на международном турнире
В Киеве завершился первый день 21-й международного турнира, посвященный выдающимся тренерам и борцам Украины. Из 5 вышедших на ковер армянских борцов греко-римского стиля 4 взошли на пьедестал почета, сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Саркис Кочарян (на фото) в весовой категории 80 кг победил всех соперников и завоевал чемпионский титул.
В этом же весе Рафик Манукян удостоился бронзовой медали.
Серебро завоевал Артур Шагинян (98 кг), а Геворг Гарибян стал третьим призером в весовой категории 59 кг.
Сегодня на ковер выйдут Карен Асланян (66 кг), Варшам Боранян (75 кг), Максим Манукян (85 кг) и Вачик Егиазарян (130 кг).