Մարին Լե Պենը հայտարարել է Եվրոպայի համար ՌԴ հետ «սառը պատերազմի» վտանգի մասին
«Ազգային ճակատ» կուսակցության ղեկավար, Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Մարին Լե Պենը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի հետ «սառը պատերազմը» Եվրոպայի համար լուրջ սպառնալիք է հանդիսանում։ Այս մասին նա ասել է «CBS News»–ի հետ հարցազրույցի ժամանակ։
Նա մանրամասնել է, որ նաև վտանգավոր է համարվում Ռուսաստանին «հրելը» դեպի Չինաստանի կողմ։
Բացի այդ, նա նշել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ոչինչ չի արել, ինչը թույլ կտար անվանել նրան մարդասպան։
Հիշեցնենք՝ փետրվար ամսին «Fox News» հեռուստաընկերության լրագրող Բիլ Օ՛Րայլին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել էր, որ «Պուտինը մարդասպան է», երբ Թրամփն ասել էր, որ հարգում է ՌԴ առաջնորդին։

Марин Ле Пен заявила об угрозе «холодной войны» с Россией для Европы
Лидер партии «Национальный фронт», кандидат в президенты Франции Марин Ле Пен заявила, что «холодная война» с Россией представляет для Европы серьезную угрозу. Об этом она сказала в интервью «CBS News».
Она уточнила, что опасным также является «подталкивание» России в сторону Китая.
Кроме того, она отметила, что президент России Владимир Путин не сделал ничего, что бы позволило называть его убийцей.
Напомним, что в феврале журналист телеканала «Fox News» Билл О'Райли заявил во время интервью с президентом США Дональдом Трампом, что «Путин – убийца», после слов Трампа о том, что он уважает российского лидера.