Սեյրան Օհանյան. «Մարդկանց մոտ բռնապետական հատկանիշներ են առաջանում». նախընտրական հանդիպում Նոյեմբերյանում (ֆոտոշարք, տեսանյութ)
«Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի անդամները, ցուցակի առաջին եռյակի՝ գեներալ–գնդապետ Սեյրան Օհանյանի, «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանի և ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանի գլխավորությամբ, նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում այցելել են Նոյեմբերյան։
–Հերի՛ք է այն իրավիճակը, որում դուք ապրում եք, և մենք ասում ենք, որ կարող ենք դա փոխել,– նախընտրական հավաքի ժամանակ հայտարարել է Արմեն Մարտիրոսյանը՝ հավելելով, որ «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքը կյանքի ուղի անցած մարդկանց միավորում է։
Դաշինքի առաջին համար Սեյրան Օհանյանը բնակիչներին ուղղված իր խոսքում ընդգծել է՝ Հայաստանի անվտանգությունը սկսվում է սահմանամերձ բնակավայրերից.
–Մեր երկրի սահմանները մեր պատիվն ու արժանապատվությունն են, մեր հպարտությունը։ Եվ Հայաստանի զարգացումը պետք է սկսենք սահմանամերձ բնակավայրերից։
Սեյրան Օհանյանը նշել է՝ իրենք ընտրել են ժողովրդի կողքին լինելը, թեև լայն հնարավորություն ունեին մնալ պետական պաշտոններում.
–Մեզ բարեփոխումներ են պետք բոլոր ոլորտներում, բայց այդ ամենն իր արդյունքը կտա, եթե լինի այօրվա գործող իշխանության փոփոխությունը. առանց փոփոխությունների՝ Հայաստանը չի կարող հասնել հաջողությունների։ Եթե մի թիմ 25 տարի անընդմեջ կառավարման ղեկին է լինում, ապա լճանում է, չի տեսնում թերությունները, դրանից է, որ մարդկանց մոտ բռնապետական հատկանիշներ են առաջանում, ժողովուրդն էլ հոգնում է նույն դեմքերին տեսնելուց. թարմ աչք է պետք։ Այսօր մի մեծ անջրպետ է առաջացել ժողովրդի և իշխանությունների միջև, մենք ասում ենք՝ հերի՛ք է այն ամենաթողությանն ու անարդարությանը, որ գոյություն ունեն մեր երկրում. պարզապես պետք է համարձակ գնալ առաջ, ոչ մի բանից չընկճվել և չվախենալ. ես խնդրում եմ, որ նոյեմբերյանցիների համարձակ կերպարը դուք պահեք։
ՀԱՄԱԽՄԲՈՒՄ կուսակցության նախագահ Վարդան Օսկանյանը նախընտրական հավաքի ժամանակ նշել է՝ ապրիլի 2–ին վճռվելու է մեր երկրի ապագան hաջորդ տասնամյակների համար։
–Ձեր գործը հեշտացված է, որովհետև ընտրությունը շատ ակնհայտ է. մի կողմում կա իշխանություն, որը ցույց է տվել, որ ի վիճակի չէ երկրում առկա խնդիրները լուծել, բայց ամեն ջանք գործադրում է, որ վերարտադրվի, տապալել է ամեն ինչ, իսկ մյուս կողմում կա ընտրության հնարավորություն ընդդիմադիր դաշտում։ Ելնելով մեր անցած ճանապարհից և կուտակած փորձից՝ մենք շատ արագ կարող ենք երկրում իրավիճակ փոխել,– ասել է Վ. Օսկանյանը՝ նկատի ունենալով ՕՐՕ դաշինքին։

Сейран Оганян: «У людей возникают диктаторские замашки» (фоторяд)
Члены альянса «Оганян-Раффи-Осканян» во главе с первой тройкой пропорционального списка политической силы – генерал-полковником Сейраном Оганяном, вице-председателем партии «Наследие» Арменом Мартиросяном и председателем партии «Консолидация» Варданом Осканяном – посетили в рамках предвыборной агиткампании город Ноемберян.
«Хватит жить в этом состоянии, и мы говорим, что можем изменить эту ситуацию», – заявил в ходе предвыборного собрания Армен Мартиросян, добавив, что альянс ОРО является объединением людей, прошедших богатый жизненный путь.
В обращении к горожанам первый номер альянса Сейран Оганян подчеркнул, что безопасность Армении начинается с приграничных населенных пунктов.
«Границами нашего государства являются наши честь и достоинство, наша гордость. И мы должны начать развитие Армении с приграничных районов», – отметил он.
По словам Оганяна, они избрали пребывание рядом с народом, хотя и имели широкие возможности остаться на госслужбе.
«Нам нужны реформы во всех сферах, но всё это принесет плоды, если произойдет смена сегодняшней власти – без изменений Армения не сможет добиться успеха. Если одна и та же команда на протяжении 25 лет пребывает у руля власти, возникает застой, она перестает видеть недостатки. Поэтому у людей возникают диктаторские замашки, а народ начинает уставать от одних и тех же лиц – нужен новый взгляд. Сегодня между народом и властью возникла огромная пропасть. Довольно вседозволенности и несправедливости, которые имеются у нас в стране. Нужно смело идти вперед, ничего не боясь. Я прошу, чтобы вы сохранили смелый образ ноемберянцев», – сказал Оганян.
В ходе предвыборного собрания председатель партии «Консолидация» Вардан Осканян отметил, что 2 апреля определится будущее нашей страны на ближайшие десятилетия.
«Ваша задача упростилась, так как выбор очевиден: с одной стороны власти, которые показали, что неспособны решить имеющиеся в стране проблемы, провалились во всех сферах и прилагают все усилия для своего воспроизводства, а с другой – возможность выбора на оппозиционном поле. Исходя из пройденного нами пути и накопленного опыта, мы способны очень быстро изменить ситуацию в стране», – сказал Осканян.