«Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքն առաջարկում է այլ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի հետ ձևավորել Ազգային համաձայնության կոալիցիոն իշխանություն (տեսանյութ)
Ընդդիմադիր ուժերի հետ ազգային համաձայնության իշխանություն ձեւավորելու պատրաստականության մասին
«Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինքը.
• Լի վճռականությամբ՝ նպաստելու Հայաստանում ազգային համաձայնության մթնոլորտի ձեւավորմանը, բոլոր առողջ ուժերի համախմբմանը ու միասնաբար կառուցելու ազատ, արդար, բարեկեցիկ, հզոր ու անվտանգ պետություն,
• Առաջնորդվելով Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի հավաքական կամքով՝ իրականացնել երկրում արմատական եւ համակարգային բարեփոխումներ,
• Վճռական՝ վերականգնելու Հայաստանի Հանրապետությունում արդարադատության համակարգը, տնտեսական ազատ մրցակցությունը, ապահովել յուրաքանչյուր մարդու ազատությունների, իրավունքների եւ արժանապատվության պաշտպանությունը եւ ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին,
• Նպատակ ունենալով վերջ դնել երկրում համակարգային կոռուպցիային, իշխող կուսակցության՝ ՀՀԿ–ի քաղաքական մենաշնորհին, ամենաթողությանը, տնտեսության անարդյունավետ կառավարմանը եւ համատարած ապօրինություններին,
• Եվ գիտակցելով այն պարզ իրողությունը որ նախընտրական այս շրջափուլում ՀՀԿ-ի կողմից բանեցվող ընտրախախտումները եւ բռնությունները, Ջրառատում իրականացված հանցագործությունը, իշխանության ապօրինի գործողությունների հետեւանքով Հաց բերող Արթուր Սարգսյանի վաղաժամկետ մահը լցրել են Հայաստանի ժողովրդի համբերության բաժակը եւ ՀՀԿ-ի իշխանությանը մնացել է ընդամենը երկու շաբաթվա կյանք՝
Իր պատրաստականությունն է հայտնում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողով ընտրվելուց հետո այլ ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի հետ միասնաբար ձեւավորել Ազգային համաձայնության կոալիցիոն իշխանություն՝ բացառելով դրանում ՀՀԿ–ի ներգրավվումը, որի կապակցությամբ միասնաբար քննարկել եւ ստորագրել համապատասխան հուշագիր:

Альянс «Оганян-Раффи-Осканян» предлагает оппозиционным силам сформировать Коалиционную власть национального согласия
О готовности сформировать с оппозиционными силами Коалиционную власть национального согласия
Альянс «Оганян-Раффи-Осканян»,
– Будучи преполнен решимости поспособствовать формированию в Армении атмосферы национального согласия, консолидации всех здоровых сил и совместному построению свободного, справедливого, обеспеченного, сильного и безопасного государства,
– Руководствуясь коллективной волей народа Республики Армения реализовать в стране коренные и системные реформы,
– Решительно намереваясь восстановить в РА систему правосудия, свободную экономическую конкуренцию, обеспечить защищенность прав, свобод и достоинства каждого из граждан, а также освободить всех политзаключенных,
– Задавшись целью положить конец системной коррупции в стране, политической монополии правящей РПА, вседозволенности, неэффективному экономическому управлению и повсеместному беззаконию,
– И осознавая ту простую истину, что допускаемые на данном предвыборном этапе со стороны РПА нарушения и акты насилия, осуществленное в селе Джрарат преступление и скоропостижная смерть вследствие незаконных действий властей «Принесшего хлеб» Артура Саркисяна переполнили чашу терпения народа и что власти РПА осталось жить всего 2 недели,
Выражает свою готовность сформировать вместе с другими оппозиционными политическими силами после избрания в Национальное собрание РА Коалиционную власть национального согласия, исключив участие в ней РПА, в связи с чем совместно обсудить и подписать соответствующий меморандум.