Նյու Յորքում օգնության ծրագիր կսկսվի Թրամփի հրամանից տուժած փախստականների համար
Նյու Յորքի իշխանությունները սկսում են այն փախստականներին օգնություն ցուցաբերելու ծրագիր, ովքեր տուժել են ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հրամանից։ Այս մասին փոխանցում է РИА «Новости»–ն։
Նշվում է, որ իրավաբանական կազմակերպությունները, ինչպես նաև ուսանող իրավաբանները և փաստաբանները, ովքեր աշխատում են անվճար հիմունքներով, իրավաբանական օգնություն են ցուցաբերելու փախստականներին, ովքեր հայտնվել են ծանր իրավիճակում օրենսդրության փոփոխման հետևանքով։
Նախագծի ընդհանուր արժեքը կազմելու է շուրջ մեկ միլիոն դոլար։ Միջոցները տրամադրվելու են մասամբ նահանգի պետական բյուջեից, մասամբ էլ մասնավոր աղբյուրներից։

Штат Нью-Йорк запустит программу помощи пострадавшим от указа Трампа мигрантам
Власти штата Нью-Йорк запускают программу помощи мигрантам, пострадавшим от иммиграционного указа президента Дональда Трампа, передает РИА «Новости».
Отмечается, что юридические организации, а также студенты-юристы и адвокаты, работающие на безвозмездной основе, будут предоставлять юридическую помощь иммигрантам, оказавшимся в тяжелой ситуации из-за изменений в законодательстве.
Общая стоимость проекта составит порядка 1 млн долларов, средства будут выделены частично из бюджета штата, частично из частных источников.