Բ26–ի գործակալական ու «դանոսչիկական» ցանցը
Սերժ Սարգսյանն իր նախագահության տարիներին ստեղծել է գործակալական ու «դանոսչիկական» ցանց, որի անունը դրել են «լրատվական դաշտ»։ Սամվել Բաբայանի ձերբակալությունը ևս մեկ անգամ հաստատեց այդ փաստը։
Դատեք ինքներդ. կեղծ մատնագրերի գլխավոր գործիք Արման Բաբաջանյանին պատկանող «Ժամանակ» թերթն ու «1in.am»–ը մինչև Բաբայանի ձերբակալությունը մանրամասն ներկայացրել էին, թե ինչ է սպասվում։
Բաբայանին դեռ չէին հասցրել ձերբակալել, բայց արդեն «Հրապարակ», «Ժողովուրդ», «168 ժամ» թերթերի (սույն թերթի լրագրողը «պատահաբար» գտնվել էր Բաբայանին բերման ենթարկելու վայրում և գրել այդ մասին) էլեկտրոնային էջերում, ու դրանց քույր «լրատվամիջոցների» տարածքներում գրվեց այդ մասին։
Հետո «Հրապարակը» գրեց «Իգլայի» մասին, որից հետո միայն ԱԱԾ–ն պաշտոնապես հողորդագրություն տարածեց, թե Բաբայանին ձերբակալել են «Իգլայի» գործով (տպավորությունն այնպիսին է, կարծես ԱԱԾ–ն գործում է այդ «լրատվամիջոցների» հրահանգով)։
«Տեղեկատվական» մասի ապահովումից հետո գործի անցան գործակալական ցանցի մյուս հատվածները։ Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանին պատկանող «Հայկական ժամանակ» թերթը սկսեց «վերլուծություններով» հիմնավորել «դանոսչիկությունն» ու այդպիսով պաշտպանել Սերժ Սարգսյանին։
Հիմա էլ «Ժամանակ» թերթն արդեն Բաբայանին մեղադրելու նոր տիպի «դանոսչիկություն» է անում։ Գրում են, թե, իբր, «Իգլան» բերել էին, որպեսզի անձամբ Սերժ Սարգսյանի դեմ օգտագործեին։
Փաստորեն, մեր երկրում «Գեբելսյան» քարոզչամեքենայի միջոցով տեղեկատվական դիվերսիա է իրականացվում։ Թիրախը ՀՀ քաղաքացիներն են։
Ի դեպ, Բ26–ին կից գործակալական ցանցի բաղկացուցիչ մաս են կազմում նաև, այսպես կոչված, ընդդիմադիր ուժերը, «անկախ» վերլուծաբաններն ու «թունդ հեղափոխականները»։ Թե ինչի կբերի այս ամենը, և ինչ ճակատագրի կարող է արժանանալ Հայաստանի Հանրապետությունը, դժվար չէ կռահել։
Վերջնական որոշումը ՀՀ քաղաքացիներինն է։ Ապրիլի 2–ին կարող ենք բան փոխել, այլապես ադրբեջանական զինուժի դեմ մնալու ենք մեն–մենակ։

Агентурная и «стукаческая» сеть президентского дворца
За годы своего президентства Серж Саргсян создал агентурную и «стукаческую» сеть, которую окрестили «информационным полем». Задержание Самвела Бабаяна в очередной раз подтвердило эту истину.
Судите сами: принадлежащие главному инструменту фальшивых доносов Арману Бабаджаняну газета «Жаманак» и сайт «1in.am» в деталях преподнесли ожидающееся еще до задержания Бабаяна.
Бабаяна еще не успели подвергнуть приводу, но на страницах газет «Грапарак», «Жоховурд», «168 часов» (журналист последней «случайно» оказался на месте задержания Бабаяна и написал об этом) и их сестринских изданий сообщили об этом.
Затем «Грапарак» написал об «Игле», уже после чего Служба национальной безопасности официально распространила заявление, что Бабаяна задержали по делу об «Игле» (такое впечатление, будто СНБ действует по указке СМИ).
После обеспечения «информационной» части к делу приступили остальные сегменты агентурной сети. В частности, принадлежащая Николу Пашиняну газета «Айкакан жаманак» начала «аналитически» обосновывать «стукачество» и защищать тем самым Сержа Саргсяна.
Сейчас же газета «Жаманак» занята новым типом «стукачества» в деле обвинения Бабаяна. Пишется, будто «Иглу» ввезли, чтобы использовать лично против Сержа Саргсяна.
Фактически, посредством «геббельского» агитпропа в стране осуществляется информационная диверсия, мишенью которой являются граждане РА.
Кстати, составной частью действующей при президентском дворце агентурной сети являются также так называемые оппозиционные силы, «независимые» аналитики и «ярые революционеры». К чему всё это приведет и какой участи может удостоится Республика Армения, догадаться нетрудно.
Окончательное решение за гражданами РА. 2 апреля всё можно будет изменить, иначе мы окажемся перед азербайджанскими ВС в полном одиночестве.