Ահազանգ. թույլ չեն տալիս ՕՐՕ–ի համակիրներին Գավառից գալ Երևան՝ մասնակցելու հանրահավաքին
«7օր»–ը հենց նոր ահազանգ ստացավ, որ իրավապահները թույլ չեն տալիս «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի համակիրներին տրանսպորտային միջոցով գալ Երևան՝ մասնակցելու այսօր նախանշված հանրահավաքին։
Նախապես պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել «Գավառ տրանս» ընկերության հետ, որ 9 տրանսպորտային միջոցով ՕՐՕ–ի համակիրները պետք է այսօր շարժվեն Երևան, սակայն, ըստ ահազանգի, ուժային կառույցներից զանգահարել են այդ ընկերության տնօրենին և արգելել տեղաշարժվել։
Հիշեցնենք, որ ժամը 18։00–ին Ազատության հրապարակում տեղի է ունենալու «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի հանրահավաքը, որին հաջորդելու է երթը՝ Ազատության հրապարակ-Սայաթ-Նովա պողոտա-Աբովյան փողոց-Հանրապետության հրապարակ-Ամիրյան փողոց-Մաշտոցի պողոտա-Ազատության հրապարակ երթուղով։

Сторонникам альянса ОРО не позволяют выехать из Гавара в Ереван для участия в митинге
«7or» получил сообщение о том, что в городе Гавар полиция перекрыла дорогу траспортному средству сторонников альянса «Оганян-Раффи-Осканян» и не позволяет им выехать в Ереван для участия в сегодняшнем митинге на площади Свободы.
Согласно достигнутой ранее с компанией «Гавар-транс» договоренности, сторонники ОРО на 9 транспортных средствах сегодня должны были быть доставлены в Ереван, однако, согласно поступившей информации, из силовых структур связалась с директором компании и запретили ему осуществлять перевозку.
Напомним, что сегодня в 18:00 на площади Свободы в Ереване пройдет предвыборный митинг альянса «Оганян-Раффи-Осканян», за которым последует шествие по маршруту площадь Свободы – проспект Саят-Новы – улица Абовяна – площадь Республики – улица Амиряна – проспект Маштоца – площадь Свободы.