««Իգլայի գործը» ցույց տվեց, որ Հայաստանի ԱԱԾ–ն հավատարիմ է խորհրդային ԿաԳեԲե-ի գործելաոճին»
2017թ. մարտի 30-ին Արցախի ԱԺ նիստում «Ազգային վերածնունդ» կուսակցության նախագահ, պատգամավոր Հայկ Խանումյանն անդրադարձել է Արթուր Սարգսյանի մահվան և Սամվել Բաբայանի ձերբակալման դեպքերին:
«Արթուր Սարգսյանի` «Հաց բերողի» մահը ցույց տվեց, որ Հայաստանի արդարադատության համակարգը մարդասպան համակարգ է, և որ Հայաստանը դեռևս հեռու է իր կողմից ընդունված համընդհանուր սկզբունքները հարգելուց»,- նշել է պատգամավորը:
Անդրադառնալով Սամվել Բաբայանի ձերբակալությանը՝ Խանումյանը նշել է.
«Իգլայի գործը» և Սամվել Բաբայանի ձերբակալությունը ցույց տվեցին, որ Հայաստանի Ազգային անվտանգության ծառայությունը հավատարիմ է մնում խորհրդային ԿաԳեԲե-ի գործելաոճին և մեկ կուսակցության ապօրինի շահերին ծառայող կառույց է»:

Ханумян: «Дело «Иглы» показало, что СНБ Армении верна стилю советского КГБ»
30 марта 2017г. на заседании НС Арцаха председатель партии «Национальное возрождение», депутат Айк Ханумян обратился к случаям смерти Артура Саргсяна и ареста Самвела Бабаяна.
«Смерть Артура Саргсяна – «Приносящего хлеб» показала, что система правосудия Армении – это система-убийца, и что Армения еще далека от уважения принятых ею всеобщих принципов», – отметил депутат.
Касаясь ареста Самвела Бабаяна, Ханумян отметил:
«Дело «Иглы» и арест Самвела Бабаяна показали, что Служба национальной безопасности Армении остается верна стилю советского КГБ и является структурой, служащей незаконным интересом одной партии».