Սեյրան Օհանյանը մասնակցել է քվեարկությանը (տեսանյութ, լուսանկար)
Դաշտենցի անվ. թիվ 114 դպրոցում տեղակայված 9/41 տեղամաս է այցելել «Օհանյան–Րաֆֆի–Օսկանյան» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Սեյրան Օհանյանը՝ տիկնոջ հետ։
–Ես քվեարկել եմ ժառանգությամբ մեզ փոխանցված լավագույն ավանդույթների հենքի վրա՝ համախմբված կերպով մեր ժողովրդի ապագան ավելի բարեկեցիկ դարձնելու համար, հանուն արդար, ազնիվ Հայաստանի, հանուն մեր ժողովրդի համար ավելի զարգացող տնտեսություն ձևավորելու, ավելի բարեկեցիկ կյանք ձևավորելու համար,– քվեարկությունից հետո լրագրողներին ասել է Սեյրան Օհանյանը։
Խոսելով ընտրակեղծիքների և ահազանգերի մասին՝ նա նշել է, որ իրենք բոլոր խախտումների մասին տեղեկացել են, և այժմ այդ տեղեկությունների հիման վրա դաշինքի շտաբն իրադրությունն է գնահատում և պահում վերահսկողության տակ։
Ս. Օհանյանը հորդորել է այս օրն անցկացնել հանդարտ և անսասան հավատքով, և հավելել, որ դաշինքի անդամներով այսօր այցելելու են Եռաբլուր՝ անցյալ տարվա քառօրյա պատերազմի զոհերի հիշատակը հարգելու նպատակով։

Сейран Оганян принял участие в голосовании (видео, фото)
Возглавляющий список альянса «Оганян-Раффи-Осканян» Сейран Оганян вместе с супругой проголосовал на избирательном участке №9/41, расположенном в здании школы №114 им. Даштенца.
«Я проголосовал за будущее нашего народа, за справедливую и честную Армению, за развивающуюся экономику страны и обеспечение более достойной жизни народа», – сказал в беседе с журналистами после голосования Оганян.
Говоря о фиксируемых нарушениях, он отметил, что штаб альянса собирает о них соответствующую информацию и анализирует на их основе ситуацию, держа ее под контролем.
Оганян призвал также провести этот день спокойно и с верой, добавив, что сегодня вместе с членами альянса они посетят военное кладбище Ераблур, чтобы почтить память жертв прошлогодней четырехдневной апрельской войны.