ՌԴ–ում և ՀԱՊԿ-ի երկրներում «գունավոր հեղափոխություններ» թույլ չենք տա. խոստացել է Պուտինը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Միր» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է, որ Ռուսաստանի իշխանությունները ջանք կգործադրեն գունավոր հեղափոխություններ թույլ չտալու ինչպես իրենց երկրի ներսում, այնպես էլ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության պետություններում
«Գիտենք զանազան տեսություններ, որոնք իրականացվում են աշխարհի տարբեր տարածաշրջաններում և լուրջ ապակայունացման հանգեցնում: Անշուշտ, ոչ մի նման բան չպետք է թույլ տանք և ամեն կերպ կջանանք սատարել ՀԱՊԿ-ի մեր գործընկերներին,- ասել է Պուտինը:
«Գունավոր հեղափոխություններն» իշխանափոխության գործընթացների հավաքական անվանումն է, ինչպիսիք են «Վարդերի հեղափոխությունը» Վրաստանում, «Վարդակակաչներինը»՝ Ղրղզստանում, «Նարնջագույնն»՝ Ուկրաինայում, «Հասմիկներինը»՝ Թունիսում, և «Լոտոսներինը» Եգիպտոսում:

Путин: «Мы не допустит «цветных революций» в России странах ОДКБ»
Российские власти не допустят «цветных революций» в стране. Москва готова помочь и своим партнерам по ОДКБ. Об этом в интервью телеканалу «Мир» заявил президент РФ Владимир Путин.
Он подчеркнул, что в Москве знают о различных теориях, которые осуществляются в разных регионах мира и приводят к серьезной дестабилизации.
«Разумеется, ничего такого допустить не должны и будем всячески стараться соответствующим образом вести себя в России и всячески поддерживать наших партнеров по ОДКБ», – отметил Путин.