«Թրամփը վերահաստատել է Մոսկվայի հետ հարաբերությունները բարելավելու իր ցանկությունը»
ՌԴ ղեկավարությունը կհիմնվի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի՝ Մոսկվայի հետ հարաբերությունները բարելավելու ցանկության վրա։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն։
«Կհիմնվենք այն բանի վրա, ինչը հերթական անգամ հաստատել է Դոնալդ Թրամփը, այլ ոչ թե նրա օգնականի խոսքերի, իսկ նախագահը հաստատել է, որ ուզում է բարելավել հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ»,–ասել է նա։
Լավրովը հավելել է՝ ռուսական կողմը պատրաստ է աշխատել երկկողմ հարաբերությունները վերականգնելու ուղղությամբ։
Ավելի վաղ Թրամփի օգնականը Ռուսաստանին մեղադրել էր Եվրոպայում «քայքայիչ գործունեություն» ծավալելու համար։

Лавров: «Трамп подтвердил желание наладить отношения с Россией»
Российское руководство будет ориентироваться на слова президента США Дональда Трампа о желании наладить отношения с Москвой. Об этом заявил министр иностранных дел России Сергей Лавров, передает РИА «Новости».
«Будем ориентироваться на то, что в очередной раз подтвердил президент Дональд Трамп, а не на слова его помощника, а президент подтвердил то, что он хочет наладить отношения с Российской Федерацией», – сказал он.
Лавров также отметил, что российская сторона готова к тому, чтобы начать работать над восстановлением двусторонних отношений.