Մոսուլում ՌԴ ենթադրյալ քաղաքացի ԻՊ պարագլուխ է ոչնչացվել
Իրաքյան ուժերը Մոսուլում ԻԼԻՊ–ի պարագլուխներից մեկին են ոչնչացրել, որը ենթադրվում է՝ Ռուսաստանի քաղաքացի է։ Իսլամականը հայտնի էր Աբու Հաջիր ար– Ռուսի մականունով։ Այս մասին հայտնում է РИА «Новости»–ն՝ տեղական ոստիկանությանը հղումով։
Իրաքի դաշնային ոստիկանության ղեկավար Ռաեդ Շաքերը հայտարարել է, որ ահաբեկիչը ոչնչացվել է Աս Սաուրայում նրա շտաբը հրթիռակոծելու արդյունքում։
Իրավապահ մարմինները, վերլուծելով նրա մականունը, ենթադրել են, որ ահաբեկիչը կարող է ՌԴ քաղաքացի լինել։ Նրա իսկական անվան ու քաղաքացիության մասին տեղեկատվություն դեռևս չկա։
Ավելի վաղ էլ իրաքյան ոստիկանությունը հայտարարել էր Աբու Մուհաջիրա ար–Ռուսի անունով ահաբեկչի ոչնչացման մասին, որը նույնպես հնարավոր է՝ ՌԴ քաղաքացի եղած լինի։

В Мосуле ликвидирован еще один предполагаемый россиянин-главарь ИГ
Силами Ирака в Мосуле был ликвидирован один из главарей террористической группировки «Исламское государство», который известен по прозвищу Абу Хаджир ар-Руси и, предположительно, является гражданином России, передает РИА «Новости» со ссылкой на местную полицию.
Глава Федеральной полиции Ирака Раед Шакер заявил, что террорист был уничтожен ракетным ударом, нанесенным по его штабу в мосульском районе Ас-Саура.
В правоохранительных органах также предположили, что, «судя по прозвищу, он может быть выходцем из России». Информация о настоящем имени и гражданстве террориста на данный момент неизвестна.
Ранее иракская полиция сообщала о ликвидации террориста Абу Мухаджира ар-Руси, который также, предположительно, являлся гражданином России.