Լրատվամիջոցները բացահայտել են Թրամփի խոսնակի անհետացման գաղտնիքը
ԱՄՆ նախագահի մամլո խոսնակ Շոն Սփայսերն արդեն քանի օր է՝ բացակայում է իր աշխատավայրից։ «Associated Press»–ի փոխանցմամբ՝ նա մասնակցում է ռազմական հավաքների։
Գործակալությունը նշում է, որ 1999–ին Սփայսերը մտել է ԱՄՆ ՌՕՈւ պահեստայինների կազմ։ Դա նշանակում է, որ յուրաքանչյուր ամիս նա պետք է կտրվի իր աշխատանքից ու կատարի իր զինվորական պարտքը։
Սփայսերի բացակայության ժամանակ մամլո քարտուղարի պարտականությունները կատարել է նրա տեղակալ Սառա Սանդերսը։ AP–ն ուշադրություն է հրավիրում այն հանգամանքին, որ ամերիկացի նախագահի «ներկայացուցչի» անհետացումը տեղի է ունեցել ԱՄՆ քաղաքականության մեջ կատարվող նշանակալի իրադարձությունների համապատկերին։ Այս օրերին աշխատանքից հեռացվել է ՀԴԲ տնօրեն Ջեյմս Քոմին, Դոնալդ Թրամփը հանդիպում է ունեցել ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովի հետ։

СМИ раскрыли тайну «исчезновения» пресс-секретаря Трампа
Пресс-секретарь президента США Шон Спайсер, отсутствующий на рабочем месте несколько дней подряд, проходит службу на военных сборах. Об этом пишет «Associated Press».
Как уточняет агентство, в 1999 году Спайсер вошёл в состав резерва ВМС США. Это означает, что каждый месяц он вынужден отлучаться с работы и нести воинский долг.
Всё то время, пока Спайсера нет в Белом доме, обязанности пресс-секретаря исполняет его заместитель Сара Сандерс. При этом AP обращает внимание на тот факт, что «исчезновение» представителя американского президента пришлось на значимые события в политике США: в эти дни был уволен директор ФБР Джеймс Коми, а Дональд Трамп провёл встречу с главой МИД России Сергеем Лавровым.