Սկանդալ. Թիմաթին դուրս չեկավ երևանյան բեմ. երկրպագուները շշեր են նետել (տեսանյութ)
Հայտնի երգիչ Թիմաթին, որի համերգը նախատեսված էր երեկ Երևանում, այդպես էլ բեմ դուրս չեկավ: Ավելի ուշ նա բացատրեց իր այդ քայլի պատճառը: Այս մասին հայտնում է armeniasputnik-ը։
Թիմաթին տեսանյութ է հրապարակել Ինստագրամում՝ բացատրելով, թե ինչու նախօրեին կայացած համերգին ինքը ելույթ չունեցավ:
«Երկու ժամվա սպասման հետևանքով, սնուցման վառված բլոկերի և ջրով լցված երաժշտական քարտերի պատճառով իմ ելույթը չկայացավ: Մենք տեղափոխում ենք համերգը, որի մասին կհայտարարենք հաջորդ շաբաթ»,- նշել է Թիմաթին:
Նա հանդիսատեսին հորդորել է պահպանել իրենց տոմսերը: «Ամբողջ թիմի անունից հայցում եմ ձեր ներողամտությունը այս միջադեպի համար, որը մեզանից կախված չէր»,-ասել է ռեփերը։
Թիմաթին մայիսի 12-ին պետք է ելույթ ունենար Երևանում, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում Քրիստինա Սի-Սարկիսյանի, L'ONE-ի և MOT-ի հետ: Բայց հանդիսատեսն այդպես էլ բեմում չտեսավ Թիմաթիին: Երբ կազակերպիչներն, ի վերջո, տեղեկացրին, որ ինչ-ինչ պատճառներով Թիմաթին չի կարող երգել, երկրպագուները սկսեցին շշեր նետել բեմ:

Концерт Тимати в Ереване не состоялся: зрители забросали сцену бутылками (видео)
Певец Тимати выложил в «Instagram» видео, в котором объясняет, по каким причинам его выход на сцену в Ереване не состоялся, сообщает «Sputnik Армения».
В видео артист отметил, что не вышел на сцену «из-за огромной задержки, превышенного лимита времени и недоступа к сцене».
«Вся аппаратура была залита водой… из-за технических неполадок, сгоревшей видеокарты, к сожалению, мой концерт не смог состояться», – сказал Тимати.
Он выразил надежду на то, что армянским зрителям понравились выступления других артистов его лейбла – Кристины Си, Мота и L'One.
После выступления указанных артистов на сцену вышел один из организаторов концерта и объявил, что Тимати не выйдет на сцену «по техническим причинам».
Это вызвало у зрителей возмущение. Сначала все подумали, что это шутка, но буквально через несколько минут на сцену полетели пластиковые бутылки. Организаторы концерта в попытке успокоить зрителей заверили, что «билеты можно не выбрасывать и прийти с ними на следующий концерт артиста».