Սիրիայում խաղաղ բնակիչներ են զոհվել միջազգային կոալիցիայի ավիահարվածների հետևանքով
Սիրիայում ԱՄՆ­-ի գլխավորած միջազգային կոալիցիայի ավիահարվածների հետևանքով 5 խաղաղ բնակիչ է զոհվել: Al Jazeera-ի փոխանցմամբ՝ կոալիցիայի ՌՕՈՒ-ն ավիահարվածներ է հասցրել Դեյր Զորի մոտակայքում գտնվող Էլ Քուրիա ավանում գրոհայինների ենթադրյալ դիրքերին:
Նշվում է, որ 2 օր առաջ էլ Էս Սալահիա գյուղի մոտակայքում 11 մարդ էր զոհվել կրկին ավիահարվածների հետևանքով:
Ավելի վաղ Պենտագոնը հայտարարել էր, որ Սիրիայում և Իրաքում ԱՄՆ-­ի գլխավորած միջազգային կոալիցիայի ավիահարվածների հետևանքով, ընդհանուր առմամբ, զոհվել է 352 խաղաղ բնակիչ:
ԱՄՆ­ ԶՈւ կենտրոնական հրամանատարության տվյալներով՝ 2014թ. օգոստոսից մինչև 2017թ. փետրվար միջազգային կոալիցիան Սիրիայում և Իրաքում գրոհայինների դիրքերին 18 հազար 600 ավիահարված է հասցրել:

При авиаударе коалиции США в Сирии погибли мирные жители – СМИ
В результате авиаудара коалиции во главе с США по населенному пункту на северо-востоке Сирии погибли 5 мирных жителей, сообщает «Al Jazeera» со ссылкой на неназванные источники.
По информации телеканала, силы ВВС западной коалиции наносили удары по предполагаемым позициям боевиков в городке Эль-Курия, который находится недалеко от Дейр-эз-Зора.
Также сообщается, что два дня назад в результате ночного авиаудара по деревне Эс-Салахия на севере Ракки погибло гражданское население – 11 человек, четверо из которых дети.
Ранее Пентагон заявил, что 352 мирных жителя стали жертвами авидаударов западной коалиции по Сирии и Ираку. В то же время Центральное командование вооруженных сил США называло цифру в 396 человек. Всего за период с августа 2014 года по февраль 2017 года было нанесено 18,6 тысяч ударов.