Պուտինը չի պատասխանել նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մասին հարցին
Պեկինում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը չի պատասխանել 2018թ. նախագահական ընտրություններին մասնակցելու մասին հարցին։ Փոխանցում է «gazeta.ru»-ն:
«Կես տարի առաջ, պատասխանելով գործընկերների հարցին՝ մասնակցելո՞ւ եք արդյոք հաջորդ նախագահական ընտրություններին, դուք ասացիք, որ այդ հարցին պատասխանելու համար պետք է ժամանակ անցնի»,- իր հարցն այդպես է սկսել «Комсомольская правда»-ի լրագրողը՝ հավելելով.
«Արդյոք չի՞ անցել այդ ժամանակը»:
«Ո՛չ»,- կարճ պատասխանել է Պուտինը:
2016–ի սեպտեմբերին «Bloomberg»–ի հետ զրույցում Պուտինը հայտարարել էր, որ դեռ վաղ է խոսել 2018–ին կայանալիք նախագահական ընտրություններին իր մասնակցության մասին: Նույն պատասխանը նա տվել էր բնակչության հետ 2016–ի ապրիլի 14-ին կայացած «ուղիղ գծի» ժամանակ:

Путин не стал отвечать на вопрос об участии в президентских выборах
Президент России Владимир Путин не стал отвечать на вопрос об участии в президентских выборах 2018 года на пресс-конференции в Пекине, передает «Gazeta.ru».
«Полгода назад, отвечая на вопрос коллег, будете ли вы участвовать в следующих президентских выборах, вы сказали, что для ответа на этот вопрос должно пройти время», – начал свой вопрос журналист «Комсомольской правды» Дмитрий Смирнов.
После этого он прямо спросил президента РФ: «Не прошло ли это время?»
«Нет», – коротко ответил Путин.
В сентябре 2016 года Путин в интервью агентству «Bloomberg» заявил, что пока рано говорить о том, будет ли он принимать участие в президентских выборах в 2018 году. Похожим образом президент РФ ответил и в ходе «прямой линии» с населением 14 апреля 2016 года.