Սկանդալ Ադրբեջանում. գաղտնազերծվել է պետանվտանգության ծառայության լրտեսական ցանցը
Վերջին օրերում որոշ լրատվական կայքերում տեղեկություն է տարածվել մի շարք անձանց մասին, որոնք իբր թե համագործակցել են կազմալուծված Ազգային անվտանգության նախարարության հետ։
Ինչպես գերատեսչության մամուլի ծառայությունում հայտնել են «haqqin.az»-ին, փաստի առթիվ Պետական անվտանգության ծառայությունում հետաքննություն է սկսվել։ Քրեական գործի շրջանակում հետաքննվում է տարածված տեղեկության արժանահավատությունը, դրա տարածման աղբյուրը։
Պետական անվտանգության ծառայությունը հայտարարում է, որ պետանվտանգության հետ գաղտնի համագործակցող անձանց մասին տեղեկությունը պետական գաղտնիք է, եւ դրա գաղտնազերծումը քրեական պատասխանատվություն է ենթադրում։

Скандал в Азербайджане: рассекречена агентурная сеть Службы госбезопасности
В последние дни на некоторых информационных сайтах Азербайджана была распространена информация о ряде лиц, которые якобы сотрудничали с расформированным Министерством национальной безопасности, передает «Арцахпресс».
Как сообщили «haqqin.az» в пресс-службе ведомства, по данному факту в Службе государственной безопасности страны начато расследование. В рамках уголовного дела расследуется достоверность распространенной информации, источник и распространение информации, представляющей государственную тайну.
Как заявила Служба государственной безопасности Азербайджана, информация о людях, которые конфиденциально сотрудничают с органами, осуществляющими разведку, контрразведку и оперативно-розыскную деятельность, является государственной тайной и ее распространение предусматривает уголовную ответственность в соответствии с законом.