«The Washington Post»–ը պատահաբար հրապարակել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսի հեռախոսահամարը
Ամերիկյան «The Washington Post» պարբերականը պատահաբար հրապարակել է ԱՄՆ պաշտպանության նախարարության ղեկավար Ջեյմս Մեթիսի հեռախոսահամարը:
Նշվում է, որ Փոլ Ռեդմոնդ անունով մի ընթերցող է զանգահարել ու այդ մասին տեղյակ պահել։ Պարբերականի այդ համարում ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի թիկնապահ Քիթ Շիլլերի մասին լուրն ուղեկցվել է լուսանկարով, որում նա թղթերի կույտ ունի ձեռքում: Լուսանկարում երևացել է նաև Մեթիսի անունով և հեռախոսահամարով գրությունը:
Երբ պարբերականի աշխատակիցը զանգահարել է այդ հեռախոսահամարով, պարզվել է՝ իսկապես Մեթիսինն է։ Դրանից հետո լուսանկարը հեռացվել է պարբերականի կայքից:
«Մենք պետք է ուրախ լինենք, որ Փոլ Ռեդմոնդը նրա համարը նկատել է ռուսներից առաջ...», - նշել է պարբերականը:

«The Washington Post» случайно рассекретила номер мобильного телефона главы Пентагона
Номер личного мобильного телефона министра обороны США Джеймса Мэттиса случайно попал на страницу газеты «The Washington Post», пишет издание «The Hill».
Оно сообщило, что в «The Washington Post» появилась фотография, на которой изображен телохранитель президента США Дональда Трампа с пачкой бумаг в руке. На одном из листов можно разглядеть приколотую записку с номером телефона с указанием имени Мэттиса.
Это заметил один из читателей «The Washington Post», который позвонил в редакцию газеты. Позднее журналист набрал этот номер.
«Я позвонил. Был включен автоответчик. Но это был он», – сообщил журналист.
После этого фотография была заменена другой, а «The Washington Post» написала, что счастлива в связи с тем, что номер телефона «раньше не заметили россияне».