Մաքքեյնն ուղիղ եթերում վիրավորել է Լավրովին ու Պուտինին
Իր հակառուսական դիրքորոշմամբ հայտնի ամերիկացի սենատոր Ջոն Մաքքեյնն ուղիղ եթերում վիրավորել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովին և նախագահ Վլադիմիր Պուտինին։ Այս մասին փոխանցում է «mk.ru»–ն։
«Fox News Sunday» հաղորդման ժամանակ մեկնաբանելով Վաշինգտոնում կայացած Թրամփ–Լավրով հանդիպումը՝ Մաքքեյնը ՌԴ ԱԳ նախարարին անվանել է «հանցագործի ու մարդասպանի խամաճիկ», իսկ Վլադիմիր Պուտինին՝ «քարոզիչ և մանկլավիկ»։
Ամերիկացի սենատորը նշել է, որ Լավրովն «օվալաձև աշխատասենյակում ոչինչ չունի անելու»։ Նա նաև հայտարարել է, որ Պուտինը «ռուսական բարձր ճշգրտության զենքը կիրառում է Հալեպի հիվանդանոցներին հարվածելու նպատակով»։
Ավելի վաղ էլ սենատորն առաջարկել էր պատժամիջոցներ սահմանել Մոսկվայի դեմ ԱՄՆ ընտրություններին «միջամտելու» համար։

Маккейн в прямом эфире оскорбил Лаврова и Путина
Известный своей антироссийской позицией сенатор США Джон Маккейн в очередной раз позволил себе резкие высказывания в адрес российского руководства. В этот раз американский политик прокомментировал визит в Вашингтон министра иностранных дел РФ Сергея Лаврова, сообщает «Московский комсомолец».
В эфире передачи «Fox News Sunday» сенатор заявил, что главе МИД России «нечего делать в овальном кабинете».
Также республиканец назвал министра «марионеткой бандита и убийцы», а также «пропагандистом и приспешником» российского президента Владимира Путина.
Последнего Маккейн также обвинил в том, что тот якобы применил российское высокоточное оружие для «бомбардировок» больниц в Алеппо.