Բաքուն ՄԽ միջնորդներից պահանջում է թույլ չտալ թռիչքներ Ստեփանակերտի օդանավակայանից
Պաշտոնական Բաքուն կոչ է անում ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահներին քայլեր ձեռնարկել և կանխել չվերթները Ստեփանակերտի օդանավակայանից, ըստ Թրենդ գործակալության՝ ասել է Ադրբեջանի արտգործնախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Հիքմեթ Հաջիևը: Այս մասին հայտնում է Ազատությունը։
Նա պնդել է, թե նմանօրինակ քայլերը լուրջ հարված են հասցնում բանակցային գործընթացին և միտումնավոր սրում իրավիճակը:
Շաբաթվա սկզբին հաղորդվել էր, որ Ստեփանակերտի օդանավակայանը էքստրեմալ տուրիզմով զբաղվող մի ընկերության հետ երկտեղանոց ինքնաթիռով թռիչքներ է սկսում Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում:

Баку призывает сопредседателей МГ не допустить полетов из аэропорта Степанакерта
Официальный Баку призывает сопредседателей Минской группы ОБСЕ предпринять шаги по недопущению полетов из аэропорта Степанакерта. Об этом, по сообщению «Trend», заявил официальный представитель МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев.
Он отметил, что «подобные действия наносят серьезный урон переговорному процессу и преднамеренно служат эскалации конфликта».
В начале недели было заявлено, что аэропорт Степанакерта вместе с компанией, занимающейся экстремальным туризмом, начинает проект по осуществлению перелетов на двухместных самолетах на территории Республики Арцах.