Թրամփ․ «Զանգահարեք իմ բջջայինին» (տեսանյութ)
«Զանգահարեք իմ բջջայինին»,-հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը և միանգամից մի քանի երկրների առաջնորդների տվել իր ձեռքի հեռախոսահամարը։ «Associated Press»-ի տվյալներով՝ ամերիկացի նախագահը կարծում է, որ այդպիսով կապն ավելի օպերատիվ կդառնա։
Պաշտոնյաները պնդում են, որ Թրամփն ուղիղ կերպով շփվելու կոչով արդեն իսկ դիմել է իր կանադացի և մեքսիկացի գործընկերներին։ Այս մասին հայտնում է «Россия 24»-ը։ Ասվում է նաև, թե ԱՄՆ նախագահը հեռախոսահամարներով է փոխանակվել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։
Սակայն անվտանգության փորձագետները ոգևորված չեն Թրամփի այս նախաձեռնությամբ՝ կարծելով, որ դա խախտում է դիվանագիտական կարգը, և վտանգի տակ կարող է հայտնվել հաղորդակցությունների գաղտնիությունը։

Трамп: «Звоните мне на мобильный!» (видео)
«Звоните мне на мобильный!» – заявил президент США Дональд Трамп и дал свой номер сразу нескольким мировым лидерам. По данным «Associated Press», американский президент считает, что так связь станет более оперативной.
Чиновники утверждают, что Трамп призвал общаться напрямую канадского и мексиканского коллег Джастина Трюдо и Энрике Ньето, передает телеканал «Россия 24». И, якобы, Трюдо уже воспользовался предложением. Также есть информация, что глава Соединенных Штатов обменялся номерами с президентом Франции Эммануэлем Макроном.
Однако эксперты по безопасности не в восторге от инициативы Трампа. Отмечается, что это нарушение дипломатического протокола – под угрозой может оказаться секретность сообщений.