«Սարսափելի» կադրեր կեղծ գարեջրի արտադրման գործարանից (տեսանյութ)
Չինաստանում տեսանյութ է հրապարակվել, որում պատկերված է անօրինական արտադրամասում Budweiser կեղծ գարեջրի պատրաստման գործընթացը։ Անօրինական արտադրամասը հայտաբերել են ոստիկանները։ Կադրերում երևում է, թե ինչպես են մի քանի կանայք անհայտ ծագման հեղուկը լցնում տարրաների մեջ, ինչից հետո դրանք փակվում են։
Shanghaiist-ը հայտնում է, որ այս տարբերակով ամսական արտադրվել է մոտ 600 հազար արկղ անօրինական գարեջուր։ Արտադրանքը հիմնականում վաճառվել է բարերին և գիշերային ակումբներին։
Anheuser-Busch InBev ընկերությունը, ում պատկանում է Budweiser ապրանքային նշանը, Չինաստանում գարեջրի արդեն իսկ 14 արտադրամաս ունի, և այդ երկրում գարեջրի արտադրության մեծությամբ 3-րդն է։ Ընկերության ներկայացուցիչները ծրագրում են համագործակցել իրավապահների հետ՝ կեղծ արտադրանքի դեմ պայքարի գործում։

Китайцев ужаснуло видео из цеха по производству поддельного пива
В Китае опубликовали видео, снятое в подпольном цеху по производству поддельного пива «Budweiser», который был обнаружен полицией, передает «Vesti.ru».
На записи видно, как несколько женщин зачерпывают неизвестную жидкость из пластикового контейнера в пустые банки из-под пива «Budweiser». После этого банки запечатываются на конвейере. На дальнейших кадрах в цеху появляется полиция.
Запись была сделана 5 мая в городе Дунгуан в провинции Гуандун на юге страны, сообщает «Shanghaiist». Подпольный цех выпускал около 600 тысяч ящиков поддельного пива в месяц. Продукция распространялась в основном по барам и ночным клубам.
Сообщается, что у компании «Anheuser-Busch InBev», которой принадлежит торговая марка «Budweiser», уже есть 14 пивоварен в Китае, и она является третьим по величине производителем пива в этой стране. Представители компании планируют сотрудничать с китайскими правоохранительными органами в деле противодействия распространению поддельной продукции.